Wskazówka
Aby dodać nową wyprawę zaloguj się, a następnie z menu "Twoje wyprawy" wybierz "Nowa wyprawa". Z wyprawami możesz powiązać swoje miejsca.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
WYPRAWA - "Wakacje w Chorwacji"
Ilość odsłon: 104
Dodany przez Arek 2009-09-01 20:02:19
Data wyprawy:2007-08-27

Witam ponownie wszystkich podróżników odwiedzających moje relacje z wypraw. Tym razem postanowiłem opisać moje wakacje w Chorwacji w 2007r.

Po dwóch latach wyjazdów do Czarnogóry tym razem postanowiliśmy zatrzymać się w okolicach często mijanego po drodze Splitu. Po analizie ogłoszeń noclegowych oraz artykułów i informacji dostępnych w sieci wybór padł na miejscowość Ruskamen. Jest to miejscowość położona 6 kilometrów na południe od Omisz.

Poszczególne miejsca i atrakcje opisuje w podpiętych do tej wyprawy opisach miejsc.

Jeżeli chodzi o wrażenia to muszę przyznać, że zdążyłem się już w ciągu dwóch poprzednich wypadów trochę oswoić z tym rejonem Europy. Jednakże muszę zaznaczyć, że zgodnie z oczekiwaniami Chorwacja zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Nocleg

Możliwość noclegu sondowaliśmy przy pomocy ogłoszeń zamieszczanych w Internecie i wymiany mailowej z właścicielami. Jadąc na miejsce mieliśmy zarezerwowany jeden apartament w Ruskamen na słowo. Nie wysyłaliśmy wcześniej kasy. Po przyjeździe na miejsce nie było żadnych problemów. Mieszkanko czekało na nas J.

Koszta w 2007 roku były porównywalne do cen w Polsce nad Bałtykiem w szczycie sezonu. Z tego co czytam forach ceny w Chorwacji poszybowały mocno w górę i radzę przed wyjazdem dokładnie rozeznać temat.

Dojazd

Do Omisz wybraliśmy się dwa samochody (3 kierowców). Jechaliśmy naszą standardową trasą czyli: Warszawa – Cieszyn – Olomuc – Wiedeń – Graz – Zagrzeb – Knin – Split – Omisz. Odległość około 1200km. Czas przejazdu coś około 24h.

Warto zobaczyć

Z atrakcji jakie „zaliczyliśmy” na pierwszym miejscu muszę wymienić rafting rzeką Cetina (opisane w oddzielnej relacji – link na dole strony) oraz zwiedzanie samego miasteczka Omisz. Niestety ze względu na fakt, że na miejscu byliśmy 6 dni na więcej nie starczyło czasu.

W sieci

http://www.omisinfo.com/pl/

http://www.omisinfo.com/pl/omis/ruskamen/

http://omis-omisz.chorwackie.pl/

(0 głosów , średnia 0)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu
Państwo:Chorwacja
Kontynent:Europa
Kategoria:Miejsce

Ruskamen jest małą miejscowością położoną sześć kilometrów na południe od Omisz w połowie drogi między Splitem a Makarską. Moim zdaniem miejsce raczej na spokojny wypoczynek, chociaż jadąc w sześć osób nie można się nudzić.

Na miejscu dostępnych jest kilka sklepów...

więcej
Państwo:Chorwacja
Kontynent:Europa
Kategoria:Miejsce

Na rafting wybraliśmy się z lokalnym biurem podróży z Ruskamen. Niestety nie jestem w stanie dziś sobie przypomnieć kosztów, ale wtedy nie byłe to jakieś ogromne kwoty. Zgodnie z umową przed południem przy głównej drodze czekał na nas bus, który zabrał nas w górę rzeki do...

więcej