Wskazówka
Aby dodać nową wyprawę zaloguj się, a następnie z menu "Twoje wyprawy" wybierz "Nowa wyprawa". Z wyprawami możesz powiązać swoje miejsca.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
WYPRAWA - "Tunezja - Sousse 2008"
Ilość odsłon: 105
Dodany przez Arek 2009-07-06 10:14:44
Data wyprawy:2008-05-28

Ta wyprawa była moją pierwszą zagraniczną podróżą samolotem organizowaną przez biuro podróży. Po wielu godzinach spędzonych w necie wybór padł na biuro EximTours. Jak się okazało po powrocie strzał w 10.

Pobyt mieliśmy zapewniony w hotelu Royal Jinene w Sousse. Praktycznie, o czym wiedziałem wcześniej na podstawie zdjęć z Google Map :), hotel położony jest dośc daleko od centrum miasta, a tak naprawdę pomiędzy Sousse a Port El Kantoui. Odległości te nie stwarzały żadnych problemów. Po prostu korzystaliśmy z taksówek, które były tanim środkiem transportu. Sam hotel był po prostu super. Położony nad samum morzem, z dość dużym basenem. Pokoje bardzo ładne i przytulne. Jedynym mankamentem były awarie klimatyzacji. Wyżywienie w hotelu było na wysokim poziomie, bardzo smaczne i zróżnicowane. Naprawdę polecam to lokum.

Sam pobyt staraliśmy sobie urozmaicać podróżami. Wybraliśmy się do centrum Sousse na targ, kilka razy do Port El Kantoui (zwiedzanie, rejs katamaranem połączony z oglądaniem delfinów) oraz do El Jem obejrzeć koloseum. Jak na 7 dni na wylegiwanie się pozostało nam mało czasu.

Wszystkie te miejsca opisuję jako oddzielne pozycje.

Podsumowując wycieczkę naprawdę polecam. Dostarczyła mi ona wiele nowych doświadczeń (pierwsza styczność z Afryką) i zapewniła wspomnienia do końca życia. Nauczyła mnie również targowania się, co jest w krajach arabskich niezbędną umiejętnością.

Zapraszam do obejrzenia opisów poszczególnych miejsc jak również do jestem do dyskusji na forum.

(1 głos , średnia 5)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu
Państwo:Tunezja
Kontynent:Afryka
Kategoria:Miejsce

Ponieważ nasz hotel leżał w Sousse było to nasze miejsce wypadowe i miejsce notorycznego lenistwa :). Jednakże sam przejazd przez to miasto autokarem w ramach transferu z lotniska utwierdził mnie w postanowieniu, że muszę je zwiedzić.

Zwiedzanie zaczęło się już pierwszego...

więcej
Państwo:Tunezja
Kontynent:Afryka
Kategoria:Miejsce

El Jem jest miastem we wschodniej Tunezji, zaś jego główną atrakcją jest trzecie co wielkości na świecie koloseum. Podobno rzymskie się chowa :).

Wycieczkę do El Jem zaplanowaliśmy jeszcze przed wyjazdem. Z informacji wyczytanych z poradników wynikało, że najlepszym...

więcej