Wskazówka
Utwórz swoje konto. Zalogowani użytkownicy mogą dodawać relacje z wypraw, opisywać odwiedzane miejsca oraz udostępniać fotografie
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Zwiedzanie Holandii z dziećmi
2016-02-22
Holandia kojarzy nam się zazwyczaj z tulipanami, polami tulipanów oraz pysznym serem i wiatrakami. Tymczasem ten kraj oferuje również ciekawą rozrywkę dla całych rodzin, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno najmłodszym turystom, jak i ich rodzicom.

Stolica kraju

Jednym z obowiązkowych punktów na mapie, które koniecznie trzeba odwiedzić, jest z pewnością stolica, a najciekawsze zabytki zostały opisane np. na http://www.national-geographic.pl/. Coffeeshopy w Amsterdamie czy sławna dzielnica Czerwonych Latarni to mało odpowiednie miejsca do rodzinnego zwiedzania. Jeśli więc planujemy wycieczkę z dziećmi, oprócz zabytków największego miasta w Holandii czy zamków warto odwiedzić również miejsca, w których najmłodsi z pewnością nie będą się nudzić.

Okazja do obserwowania zwierząt

Miłośnicy zwierząt z pewnością zainteresowani będą wizytą w największym europejskim parku morskich zwierząt. Ponieważ pokazy w Holland Dolfinarium odbywają się niemal co godzinę, łatwo trafić na występ delfinów, morsów i lwów morskich. Oprócz tego będąc w delfinarium warto zobaczyć również Akwarium oraz obejrzeć Lagunę. Dzieci będą też zachwycone spacerem po Apenheul, czyli zoo położonym w pięknym parku. Wiele zwierząt porusza się wśród zwiedzających, a inne żyją na wyspach, gdzie można je obserwować.

Miejsca do zabawy i spacerów

Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju parki rozrywki, gdzie czeka je mnóstwo atrakcji i gdzie można się porządnie zmęczyć. Dlatego dobrym pomysłem będzie wizyta w Walibi World Holland, gdzie znajduje się największy roller-coaster w kraju. Nieco podobną rozrywkę oferuje Efteling, a oprócz tego można tu pospacerować po fantastycznym lesie, który zachwyci wielbicieli baśni braci Grimm. Jeśli nie macie wiele czasu na zwiedzanie Holandii, możecie zobaczyć wszystkie jej najważniejsze zabytki? w pomniejszeniu. Madurodam to największa na świecie miniatura, która zainteresuje całą rodzinę. Z kolei miłośnicy pięknych roślin powinni wybrać się Keukenhof czyli największego na świecie ogrodu kwiatowego z mnóstwem tulipanów i żonkili.