Wskazówka
Aby dodać nową wyprawę zaloguj się, a następnie z menu "Twoje wyprawy" wybierz "Nowa wyprawa". Z wyprawami możesz powiązać swoje miejsca.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Czy da się podróżować tanio? Oczywiście!
2016-01-16

Europa znajduje się w zasięgu portfela każdego człowieka. Od czasu, gdy na rynku operują tani przewoźnicy, loty do Europy to wydatek nawet poniżej stu złotych. I dotyczy to przelotu tam, jak i z powrotem. A gdzie i z kim warto latać?

Tanie linie, czyli...
Tanie bilety lotnicze, które umożliwiają loty po Europie dosłownie każdemu, mają swoje charakterystyczne cechy, o których warto wiedzieć. Linie takie nie mają podziału na klasy pasażerów - ekonomiczną i biznesową - nie można też wykupić konkretnego miejsca na pokładzie. W niektórych przypadkach da się jednak dopłacić za prawo wejścia w pierwszej kolejności na pokład, co umożliwia zajęcia wybranego fotela. Przewoźnicy oferujący tanie loty korzystają z mniejszych lotnisk, skąd trzeba dostać się na własną rękę do śródmieścia. Na szczęście spot portów lotniczych kursuje transport miejski (lub podmiejski), można skorzystać też z usług taksówkarskich czy innych przewoźników. W cenę taniego biletu nie są wliczone posiłki, a każdy z podróżujących ma limit wagi bagażu, który zabiera ze sobą - jego przekroczenie wiąże się z koniecznością dopłat do biletu.

Z kim latać?
Na rynku operuje obecnie kilku przewoźników, oferujących bilety lotnicze w atrakcyjnych cenach. Najpopularniejsi z nich to węgierski WizzAir oraz irlandzki Ryanair. Prowadzą one loty do Europy z niemal wszystkich krajowych lotnisk, jednak dobrze upewnić się przed podróżą, że dany przewoźnik startuje z tego, które mamy najbliżej - jeśli przez pomyłkę zamówi się bilet, trzeba będzie dojechać do danego portu lotniczego. Nie da się polecić jednej linii- wszystkie mają takie same zasady działania, a dopasować można wybraną pod kierunek lotu oraz czas, w którym chce się odbyć podróż.

Pobyt na miejscu
Warto zainwestować w pakiet, na który składa się bilet lotniczy + opłacony nocleg na miejscu. Obejmuje on cały okres pobytu turysty, zaś jeśli chodzi o warunki, takie hotele najczęściej miejsca trójgwiazdkowe. Warto zapoznać się dokładnie z ofertą poleconego hotelu, w którym miejsce kupuje się wraz z biletami, ponieważ miejsca takie różnią się ilościami posiłków w cenie. Oczywiście wszelkie wydatki typu bilety wstępu do muzeów czy imprezy opłaca się z własnej kieszeni. Koszty wszelkich wejściówek można poznać dzięki internetowi. Nie tylko muzea, ale tez kluby oraz puby mają swoje witryny, a na nich cenniki za bilety wstępu i świadczone usługi. Takie rozwiązania pozwala na przygotowanie odpowiedniego budżetu na podróż. A ponieważ dzięki tanim liniom lotniczym ma się kilkaset złotych nadwyżki, na miejscu można poczuć się swobodnie i niczego sobie nie odmawiać.