Wskazówka
Forum jest dostępne dla każdego. Nie musisz się logować żeby dyskutować.
Zapraszamy
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Wakacje nad Balatonem
2016-01-13

Na liście państw, gdzie chcielibyśmy spędzić urlop najczęściej wymieniana jest Grecja, Włochy czy Hiszpania. Znacznie rzadziej pojawiają się tam Węgry, a szkoda, bo także mają wiele do zaproponowania.

Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając Węgry jest jezioro Balaton. W okolicy jeziora każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy luksusowego odpoczynku mogą skorzystać z szerokiej oferty węgierskich hoteli. Ci, którzy wolą więcej swobody, a przede wszystkim chcą spędzić wakacje nie przepłacając, mogą skorzystać z oferty kempingowej. Dokładne warunki zakwaterowania, zdjęcia domków oraz cennik można znaleźć na stronie oferującej kempingi lux-camp.pl.

Oczywiście nad Balaton nikt nie jedzie tylko z powodu pięknych hoteli czy wygodnych domków kempingowych. Znacznie ważniejsze jest to, co tam można zobaczyć oraz z jakich wakacyjnych atrakcji skorzystać. Jak można się spodziewać największą wśród nich jest samo jezioro. Jest ono bardzo lubiane przede wszystkim ze względu na temperaturę wody, która wynosi tu średnio 23 stopnie przez cały okres wakacyjny. Jezioro otoczone jest pięknymi, zadbanymi plażami, które w dużej mierze są ogólnodostępne. Osoby lubiące opalanie się i kąpiele z pewnością będą zadowolone z odwiedzin w tym miejscu.

Dla tych, którzy nie lubią leżenia plackiem na plaży interesujące będą spacery po Parku Narodowym Balaton.

Składa się on z 6 rezerwatów połączonych ze sobą. Można tam podziwiać m.in. stare kopalnie bazaltu. Inne ciekawe atrakcje, to między innymi:

  • Półwysep Tihany,
  • Winiarski raj - Badacsony,
  • Kurorty Fured i Almadi,
  • Veszprem, przypominające polskie Gniezno.

Wokół jeziora znajduje się również wiele małych miejscowości, które zarabiają głównie dzięki turystyce. Warto dodać, że jadąc na tamtejszy kemping możemy oczekiwać naprawdę wysokiego komfortu. Znajdują się tam też eleganckie restauracje oraz przytulne bary i puby serwujące węgierskie potrawy i wina. Każdy znajdzie tu dania i napoje, które będą mu smakowały.

Choć lista państw, gdzie najchętniej spędzilibyśmy urlop rzadko zawiera Węgry, warto to zmienić. Balaton to cudowne miejsce do wypoczynku w skwarze lata. W chłodniejsze dni można wybrać do Budapesztu, który znajduje się zaledwie 80 km od jeziora.