Wskazówka
Portal zobacz-swiat.pl udostępnia kanały RSS z waszymi relacjami z podróży. Szczegóły.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Wystawa EXPO w Mediolanie
2015-08-31

Wystawa Światowa Expo w Mediolanie potrwa od 1 maja do 31 października 2015 roku. Chęć udziału w imprezie zgłosiło 147 krajów, w tym Francja, Słowacja, Niemcy, Wielka Brytania, Szwajcaria, Węgry, Indie, Chiny i Stany Zjednoczone. Nie zabraknie także Polski.

EXPO Mediolan

Hasłem Expo Mediolan 2015 jest "Wyżywienie planety, energia dla życia". Celem imprezy jest prezentowanie najlepszej żywności, potraw charakterystycznych dla danych krajów oraz ich osiągnięć w branży żywnościowej.

Pełni także funkcję edukacyjną, ponieważ umożliwia dzielenie się wiedzą na temat zdrowej i bezpiecznej żywności oraz stosowanych w rolnictwie technologii. Dodatkowo to szansa do prezentacji najnowszych trendów w promocji zdrowej żywności oraz okazja do nawiązania i rozwoju kontaktów.

Impreza cieszy się ogromną popularnością. Sprzedano ponad 10 milionów biletów, a w ciągu 184 dni planuje się, że odwiedzi ją 20 milionów ludzi. Zaplanowano 2 rodzaje wydarzeń - pierwsze jest adresowane do wszystkich, a drugie jedynie do zaproszonych specjalistów. W trakcie Expo 2015 będą się odbywały pokazy filmów, koncerty oraz wystawy. To już druga edycja Expo w Mediolanie. Poprzednio wystawa miała tutaj miejsce w 1906 roku - od 28 kwietnia do 31 października.

Polska na EXPO 2015

Udział w Expo 2015 to dla Polski ogromna szansa na rozwijanie i nawiązywanie kontaktów handlowych i gospodarczych z pozostałymi krajami. Efektem odpowiedniego przygotowania polskiej wystawy są długofalowe korzyści dla gospodarki i turystyki: budowanie zaufania dla polskiej marki, wzrost inwestycji zagranicznych i ruchu turystycznego oraz pozytywna promocja kraju i jego gospodarki na arenie międzynarodowej.

Polski pawilon jest jednym z największych na Expo 2015. To czwarty, co wielkości wśród wszystkich pawilonów. Znajduje się w centrum przestrzeni, przeznaczonej do ekspozycji oraz w pobliżu pawilonu włoskiego i francuskiego.

Polska ekspozycja ma dużą i atrakcyjną ofertę krajowych produktów. Podczas prezentacji eksponuje się osiągnięcia polskiego przemysłu rolno - spożywczego oraz elementy wspólne dla polskiej i włoskiej kultury i tradycji żywieniowej, w tym, np. gościnność i znaczenie więzi rodzinnych. Polska wystawa ma być jak najbardziej zbliżona do Włoch - organizatora.

Koncentruje się na prezentacji najnowszych rozwiązań, które dotyczą biotechnologii, ochrony środowiska, rolnictwa ekologicznego i przetwórstwa żywności.

W polskim pawilonie znajduje się kwitnący ogród. Są tutaj: jabłonie, krzewy i kwiaty, dlatego to doskonałe miejsce na miłośników flory i fauny. Można tutaj też zobaczyć rzeźby polskiego artysty, Igora Mitoraja. Dzięki lustrom na ścianach mamy wrażenie, że się nie kończy. Jest to kolejny powód, żeby udać się do Mediolanu i odwiedzić polską ekspozycję.

Głównym organizatorem polskiego udziału w Światowej Wystawie Expo 2015 w Mediolanie 15 jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która zajęła się realizacją projektu budowy polskiego pawilonu i wyposażeniem jego przestrzeni. W ramach promocji polskiej żywności oraz polskiej technologii rolniczej i produkcji żywności PARP bezpłatnie wydało 2 katalogi promocyjne, które były rozdawane na Expo 2015 wśród zagranicznych restauratorów oraz importerów i ekspertów. Wyjazd na Expo, jak również wyjazdy motywacyjne czy podróże służbowe, organizuje m.in. Biuro Podróży Holiday Travel.