Wskazówka
Aby dodać nową wyprawę zaloguj się, a następnie z menu "Twoje wyprawy" wybierz "Nowa wyprawa". Z wyprawami możesz powiązać swoje miejsca.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
All inclusive w Bułgarii - co warto wiedzieć?
2015-07-07

Bułgaria to kraj, w którym ok. 47% hoteli oferuje swoim gościom możliwość skorzystania z oferty wszystko w cenie. Rezerwacja pobytu z opcją all inclusive to dobre rozwiązanie dla osób planujących spędzić wczasy na piaszczystych plażach lub przy hotelowym basenie. Zakwaterowanie tego typu dostępne jest przede wszystkim w hotelach czterogwiazdkowych.

Hotele z opcją all inclusive w Bułgarii oferują turystom pełne wyżywienie (śniadanie, obiad i kolację) wraz z możliwością nabycia napojów alkoholowych oraz bezalkoholowych, a także przekąskami w wyznaczonych godzinach. System najczęściej nie obejmuje zakupu importowanych napojów alkoholowych oraz trunków serwowanych w butelkach i puszkach. Pobyt w obiektach, udostępniających rezerwację opcji All, jest korzystny przede wszystkim dla osób wymagających. Ze względu na niską cenę dań i napojów w restauracjach poza hotelem warto jednak zastanowić się nad wykupieniem zakwaterowania HB lub FB. Godnymi polecenia obiektami w ofercie Bułgaria all inclusive są m.in.: Izola Paradise, Trakia Plaza oraz Royal Park w Słonecznym Brzegu, a także Dolphin Marina oraz Magnolia&Spa w Złotych Piaskach.

Opcja all inclusive - na co zwrócić uwagę?

Osoby zastanawiające się nad skorzystaniem z systemu powinny przede wszystkim wziąć pod uwagę czynnik finansowy. Jeżeli w kraju, do którego planujemy się wybrać obiad, kolacja czy drink w pubie to duży wydatek (np. Turcja, Grecja) dobrym rozwiązaniem będzie wykupienie opcji wszystko w cenie. Zakwaterowanie all inclusive nie jest już jednak opłacalne gdy naszą turystyczną destynację stanowi kraj, w którym koszty utrzymania są stosunkowo niskie. Pakiet All warto również wykupić w przypadku gdy większość czasu, zamiast na zwiedzanie, planujemy przeznaczyć na bierny wypoczynek przy plaży lub hotelowym basenie.

Turyści aktywni, pragnący zapoznać się z kulturą danego kraju i zwiedzić jego najpiękniejsze zakątki, nie będą mieli okazji do pełnego skorzystania z przywilejów jakie daje opcja wszystko w cenie, ponadto wybór takiego systemu to w ich wypadku strata pieniędzy. Należy również pamiętać, iż hotel sam ustala warunki all inclusive, dlatego każdy obiekt może oferować w ramach systemu nieco inne świadczenia. Różnice w zakresie usług mogą się zdarzyć nie tylko pomiędzy hotelami w obrębie jednego kraju, ale także między państwami. Przekąski i napoje często wydawane są zaś w określonych godzinach.

Redakcja portalu www.Bulgaria.pl