Wskazówka
Portal zobacz-swiat.pl udostępnia kanały RSS z waszymi relacjami z podróży. Szczegóły.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Najpiękniejsze oblicza Albanii- miejsca, które warto zobaczyć
2015-05-22
Albania jest wciąż jednym z najbardziej niedocenionych przez Polaków krajem na wakacyjny urlop. A dziwi to bardzo, bo posiada przepiękne, długie, piaszczyste plaże. Morskie wybrzeże ma 362 km. Dla nas Polaków, jest to kraj bardzo egzotyczny, odmienna kultura, zwyczaje, których nie znamy, dzika, nieskażona działalnością człowieka przyroda i kuchnia, która zachwyca. Albania to idealne miejsce na wczasy.

Tu warto być!

Podczas wakacji w Albanii koniecznie musisz zobaczyć te miejsca. Kruja, miasto w centralnej części Albanii, w którym trzeba odwiedzić warownię, uznawaną przez Albańczyków za skarb narodowy. Berat, to kolejne miasto, które powinno się znaleźć na mapie wycieczkowej. Szczyci się starówką z okresu osmańskiego, najlepiej zachowaną w porównaniu z innymi miastami. W nim też dotkniemy kultury i tradycji tego kraju. Będąc na wczasach w Albanii nie można ominąć miasta tysiąca schodów, czyli Gjirokastra. Podobnie jak poprzednie miasto stanowi doskonałą lekcję z historii Albanii. Koniecznie trzeba odwiedzić dziewicze plaże, które swoje piękno czerpią z natury. Miłośnicy gór z pewnością również będą zachwyceni, bo widoki przypominają te alpejskie. Ponadto koniecznie trzeba zobaczyć Syri i Kaltër (rajskie źródła), Butrint, którego historia sięga starożytności, Jezioro Koman i tak można by jeszcze wymieniać.

Gdzie nocować?

Albania ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną. Duży wybór noclegów znajdziesz na edom.pl. Do wynajęcia domki, apartamenty z widokami na morze, pokoje w luksusowych hotelach i skromniejszych hostelach. Wczasy w Albanii nie muszą być drogie, możesz skorzystać z ofert promocyjnych czy tańszych opcji noclegowych. Dobrą opcją są apartamenty, które zapewniają intymną atmosferę, czujemy się jak w domu, rajskim domu. Ceny kształtują się w zależności od odległości od morza oraz standardu apartamentu. We wspomnianym serwisie edom.pl możesz wyszukać apartament pod kątem indywidualnych potrzeb.