Wskazówka
Klikając w pokaz fotografii w szczegółach miejsca lub wyprawy przejdziesz do galerii zdjęć.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Kurort gotowy na przyjęcie turystów
2015-01-21

W poszukiwaniu najbardziej odpowiednich ofert wyjazdów narciarskich, na pewno każdy z Was prędzej czy później natrafi na zagraniczne obozy i wyjazdy do Francji. Kraj ten ma doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną - pod każdym względem, również jeśli chodzi o uprawianie szeroko rozumianych sportów zimowych. Na szczególną uwagę we Francji zasługują Alpy, które wręcz stworzone są dla miłośników narciarstwa i snowboardingu.

Kurorty z probówki

Jeszcze 20-30 lat temu o wielu kurortach we Francji nikt tak naprawdę nie słyszał. Pomiędzy wysokimi górami skrywały się jedynie maleńkie wioski, które podczas obfitych opadów śniegu pozostawały całkowicie odcięte od świata zewnętrznego, a ich mieszkańcy mogli liczyć tylko na siebie i na swoje zapasy. Jeśli zima się przedłużała, a śniegi i lody nie chciały do końca ustąpić, należało wyruszyć z eskapadą po zapasy do sąsiednich dolin.

Dziś już tak nie jest, dzięki nowoczesnym wybudowanym trasom szybkiego ruchu, które niejednokrotnie biegną pod górami. Dawne wioski w górach zmieniły się w świetnie prosperujące kurorty narciarskie. Francuzi nazywają je ?kurortami z probówki?, zbudowanymi od podstaw na potrzeby rozwoju turystyki zimowej w tym regionie kraju. Takim kurortem jest między innymi Risoul-Vars, położony w Domaine de la Foret Blanche.

Wyjazd na każdą kieszeń

Pomimo faktu, że Risoul jest świetnie przygotowane na przyjęcie turystów szukających warunków do uprawiania narciarstwa, nie jest drogim miejscem wypoczynkowym. Posiada 180 km tras narciarskich - łatwych, bardzo łatwych, średnich i trudnych. Risoul-Vars znajduje się w pobliżu znacznie bardziej znanej wśród turystów miejscowości Briancon, wchodzącej w skład regionu Serre Chebalier w regionie Hautes Alpes. Do Risoul-Vars aż do wysokości 1850 metrów nad poziomem morza wiedzie bardzo dobra droga, która nawet zimą pozostaje przejezdna.  Zarówno w stacji Risoul i Vars znajdziemy świetne warunki do uprawiania narciarstwa i innych sportów zimowych. Dodatkowo, znalezienie miejsc noclegowych w korzystnej cenie w tym regionie nie sprawi Wam żadnej trudności.