Wskazówka
Aby dodać opis miejsca zaloguj się, kliknij punkt na mapie na stronie głównej, a następnie wybierz "Dodaj opis".
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Zobacz Polskę z lotu ptaka ? wybierz skok spadochronowy!
2014-12-09

Skakanie ze spadochronem nie jest wyjątkowo trudne. Teraz, za sprawą specjalnych skoków tandemowych, świat z podniebnej perspektywy może podziwiać niemalże każdy. Jak skacze się w tandemie, kto może wziąć udział w skoku, na jaki wydatek trzeba się przygotować?

Szkoły spadochronowe zapraszają dzisiaj każdego, kto chciałby skoczyć ze spadochronem - bez wcześniejszych przygotowań, czyli uczestnictwa w szkoleniach czy treningów, bez wysokiej sprawności fizycznej i bez badań lekarskich. Skoki tandemowe są bardzo popularne ze względu na swoją dostępność, dlatego jeżeli również chcesz skoczyć, nie wahaj się ani chwili i już teraz zarezerwuj termin dla siebie.

Skok w tandemie - co to jest?

Skoki tandemowe odbywają się w dwójkę, a mianowicie skacze instruktor i klient, którzy spięci są uprzężą. W skokach tandemowych stosuje się też specjalny sprzęt, a ryzyko jakichkolwiek wypadków jest tutaj naprawdę minimalne, dlatego nie ma się czego bać.

Przed skokiem klient szkoły spadochronowej bierze udział w krótkim przeszkoleniu i otrzymuje potrzebne wyposażenie - okulary, kombinezon zależnie od pogody. Skacze się z wysokości 3000 metrów, co przekłada się na pół minuty wolnego spadania przed otwarciem czaszy spadochronu, lub też z 4000 metrów, co daje całą minutę pędzenia z prędkością ponad 200 kilometrów na godzinę. Lądowanie jest miękkie, więc nie trzeba obawiać się o kontuzje.

W skokach tandemowych może wziąć udział praktycznie każdy - także dzieci, młodzież, seniorzy, osoby niepełnosprawne. Przeciwwskazania to waga powyżej 100 kilogramów, wzrost poniżej 120-140 centymetrów (zależnie od szkoły spadochronowej), także takie stany jak: epilepsja, ostra niewydolność układu oddechowego i krwionośnego, chroniczna łamliwość kości.

Gdzie można wykupić skok?

Skoki tandemowe ze względu na swoją popularność oferowane są obecnie przez większość szkół spadochronowych w Polsce. Jedna z nich, Skydive, działa w trzech lokalizacjach ? w głównej bazie w Kruszynie koło Włocławka, a także w Kamenie Śląskim i w Przasnyszu. Ceny za skok rozpoczynają się już od 550 złotych. Za 250 złotych można wykupić usługę filmowania wydarzenia, by mieć niecodzienną pamiątkę. Skok można szybko zarezerwować przez Internet pod adresem szkoły: http://www.skydive.pl/.

Podsumowując, skok w tandemie to niezwykła możliwość na zobaczenie Polski z lotu ptaka. Każdy, kto chciałby przeżyć niezwykłą przygodę, powinien zdecydować się na skok lub sprawić go bliskiej osobie w prezencie jako nieprzeciętną niespodziankę. Warto, bo to jedyna taka okazja dla niedoświadczonych osób, by poszybować w przestworzach!