Wskazówka
Utwórz swoje konto. Zalogowani użytkownicy mogą dodawać relacje z wypraw, opisywać odwiedzane miejsca oraz udostępniać fotografie
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Tanie latanie
2014-11-21
Odkąd tanie linie lotnicze pojawiły się na rynku, więcej ludzi zaczęło korzystać z podróży lotniczych. Jak się okazuje, ceny to główny czynnik naszego wyboru transportu, jakim będziemy podróżować.

Nie potrzebujesz dużego budżetu

Tanie latanie to świetny sposób na podróżowanie z niewielkim budżetem. Linie lotnicze, które są w ten sposób określane oferują bilety w niższych cenach od linii regularnych. Korzystając z tych linii musimy jednak dopłacić za dodatkowe usługi. Bagaż rejestrowany, odprawa na lotnisku i inne usługi są dodatkowo płatne i w związku z tym cena biletu może się zmienić.

Wygoda klienta też się liczy

Tanie linie lotnicze proponują odprawę online. To szybsze i wygodniejsze, ponieważ nie musimy wcześniej jechać na lotnisku w celu odprawy, możemy to zrobić w domu o dowolnej porze. To kolejna zaleta tanich linii. Stawiają na wygodę klienta. Czasami może się zdarzyć, że lecimy gdzieś z przesiadką, a ta przesiadka trwa kilka godzin, to możemy zwiedzić jeszcze więcej. Nie musimy przecież tego czasu spędzić na lotnisku, tylko możemy skorzystać z okazji i zwiedzić miejsce, w którym aktualnie jesteśmy.

Loty krajowe

Z tanich linii lotniczych możemy korzystać zarówno w przypadku lotów krajowych jak i międzynarodowych. W tym momencie tanie loty mogą stać się poważną konkurencją dla transportu lądowego. Dlaczego? Po pierwsze jest szybciej. Lot z Warszawy do Wrocławia zajmie nam tylko jedna godzinę. Pociągiem jechalibyśmy około pięciu godzin, a autobusem jeszcze dłużej. To spora oszczędność czasu. Po drugie: konkurencyjna cena. Bilet z Warszawy do Wrocławia w obie strony kosztuje 80zł., jeśli zarezerwujemy go miesiąc przed planowaną podróżą. Bilet kolejowy w jedną stronę kosztuje od 50zł. do 100zł. Co więcej, decydując się na pociąg pojedziemy z przesiadką. Po trzecie: lot samolotem jest wygodniejszy niż podróż pociągiem lub autobusem. Komfort jazdy także jest bardzo ważny. Skoro płacimy, to oczekujemy dobrej jakości tego produktu. Dlatego, jeśli komfort podróżowania tanimi lotami jest wyższy niż autobusem, to czemu nie skorzystać z tanich linii lotniczych?

Dokąd za granicę?

Tanie linie dotyczą także podróży z Polski do innych krajów na świecie. Możemy podróżować niemal po całym świecie korzystając z taniego latania. Taka oferta otwiera przed potencjalnym Kowalskim drzwi do spełniania marzeń podróżniczych. Na wakacje możemy polecieć gdzie tylko nam się zamarzy: do Hiszpanii, Włoch, Holandii i wielu innych miejsc na świecie.