Wskazówka
Portal zobacz-swiat.pl udostępnia kanały RSS z waszymi relacjami z podróży. Szczegóły.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Czym zaskoczy nas Australia?
2014-11-12
Na południowym Pacyfiku gdzieś po przeciwnej stronie kuli ziemskiej znajdują się dwie piękne wiecznie zielone wyspy Australia i Nowa Zelandia. To miejsce na ziemi gdzie najszybciej wstaje słońce i najszybciej obchodzimy nowy rok.

Wierzę, że większość z nas już je widziała w telewizji na kanałach przyrodniczych, dokumentach, westernach bądź na filmach akcji. Nie bez znaczenia ukochali je światowi filmowcy na całym świecie, ten kraj jest po prostu piękny w całej swej okazałości!. Dlaczego więc właśnie Australia? Australia jest co prawda najmniejszym kontynentem na a naszej kuli ziemskiej jednak występują tam tak skrajne warunki przyrodnicze i tak egzotyczna flora i fana, że światowi filmowcy są w stanie nakręcić tam różnotematyczne filmy. W Australii ponadto żyje wiele gatunków roślin i zwierząt niemożliwych do spotkania na innych kontynentach, takich jaki papugi Kea, olbrzymie drzewa Kauri czy też ukrywające się w ciemnościach rdzenne plemienia Kiwi.

Zróżnicowany krajobraz Australii.

Krajobraz Australii to głównie rozległe piaszczyste oraz skaliste plaże otaczające kontynentach, aż po lodowce na zboczach skalistych gór. Od bezkresnego pustynnego pustkowia po jaskinie, fiordy a kończąc na najnowocześniejszych miastach położonych nad wybrzeżem.

To tylko w Australii i Nowej Zelandii będziesz w stanie w każdym dniu tygodnia odkrywać nowe niepoznane wcześniej przez nas krajobrazy i twory natury. Zaczynając od oglądania największych ssaków na ziemi - wielorybów w ich naturalnym środowisku występowania. W innym dniu możemy magmę zaglądając ze zbocza do niewygasłych wulkanów na kontynencie Australijskim. Bądź wybrać się na ekscytują wyprawę narciarską na zbocza południowych masywów Alp Australijskich. Australijczycy to ludzie obdarzeni nieprzeciętną fantazją i pociągiem do wszelkich sportów ekstremalnych, mają również głęboko zakorzeniony szacunek do przyrody i wieczny uśmiech na twarzy.

To wszystko a nawet i jeszcze więcej znajdziecie i sami poznacie wybierając się na wakacje zrealizowane przez osoby, które poznały ten kraj i wiedzą na najbardziej cieszyć będzie turystów. My polecamy wakacje w Australii z Unique Moments.