Wskazówka
Aby dodać nową wyprawę zaloguj się, a następnie z menu "Twoje wyprawy" wybierz "Nowa wyprawa". Z wyprawami możesz powiązać swoje miejsca.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Jakie biura podróży wybierają najczęściej Polacy?
2014-07-10

Większość z Polaków wybiera oferty dużych i znanych biur podróży ze względu na uniknięcie ewentualnego rozczarowania, które coraz częściej się przydarza. Dzisiejsi polscy turyści są ostrożni. Ich obawy związane są z intensywnymi upadkami wielu miejsc oferujących wycieczki, które co roku w okresie wakacyjnym zamykają swoją działalność. Ponad 30% sprzedaży to oferty sprzedane przez duże biura turystyczne.

W 2012 roku upadło aż 10 biur podróży. Jako pierwszy upadłość ogłosił Sky Club. Zaraz po nim zaczęły  upadać inne, m.in.: Alba Tour, Africano Travel czy Elektra Travel. Taka sytuacja pokazuje, ze nie można dziwić się Polakom, że są tak bardzo powściągliwi przy wyborze biura podróży. Badania pokazują również, że niski jest procent zaufania do agentów. W 2010 roku wynosił 36 %, a w 2012 roku wynosił już 32%. Z roku na rok spada wiarygodność biur, a wzrasta procent decyzji podróżowania na własną rękę.

Dlatego najczęściej zadawane pytania przez klientów dotyczą szczególnie trzech aspektów: kwota gwarancji, bezpieczeństwo wyjazdu oraz zabezpieczenie przed ewentualnymi problemami finansowymi biura podróży. Można uważać, że powyższe zapewnienia powinny stanowić podstawę funkcjonowania każdego z biur, jednak jak się okazuje, nie jest to zbyt częste.

Co można zrobić, by klienci byli zadowoleni z wyboru wycieczki? Biura podróży powinny spełniać kilka istotnych punktów. Podstawą jest oczywiście płynność finansowa, dbanie o własny wizerunek w mediach oraz dobre opinie wśród klientów. Kupujący wycieczki często zwracają również uwagę na certyfikaty, które podkreślają ich wiarygodność. Przykładem może być np. Rzetelna firma. Taki certyfikat potwierdza, że dana firma nie widnieje w rejestrze dłużników  KRD BIG S.A. Klient może zweryfikować dane biuro podróży, wchodząc na stronę www.zgloszenie.rzetelnafirma.pl i sprawdzić czy posiada ono certyfikat rzetelności. Taka analiza z pewnością ułatwi decyzję w kwestii doboru odpowiedniego biura.

Źródło:http://blog.rzetelnafirma.pl/polacy-wciaz-nie-ufaja-biurom-podrozy-zmienmy-to/

Rzetelnafirma.pl