Wskazówka
Forum jest dostępne dla każdego. Nie musisz się logować żeby dyskutować.
Zapraszamy
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Egzotyczne wakacje w Tajlandii
2014-06-11
Polscy turyści powoli zaczynają być znudzeni europejskimi czy północno-afrykańskimi destynacjami i poszukują dalszych, egzotycznych miejsc. Z roku na rok coraz popularniejsze są wyjazdy do Azji, a w szczególności do Tajlandii. Czym kraj ten przyciąga turystów?

Bangkok
Bangkok to stolica Tajlandii i miasto w którym znajdziemy największe międzynarodowe lotnisko w kraju (Suvanabhumi Airport). To właśnie tutaj zaczyna się tajska przygoda większości turystów odwiedzających Tajlandię.

Bangkok na pierwszy rzut oka można odebrać jako gigantyczną metropolię pogrążoną w chaosie, z biednymi podmiejskimi dzielnicami. Po części jest to prawda. Przyjeżdżając pierwszy raz do stolicy Tajlandii, patrząc na ruch uliczny można odnieść wrażenie, że panuje tam chaos. Wszyscy jeżdżą jak chcą, na ulicach jest masa skuterów wymijających samochody, jednak przyglądając się dokładniej zauważymy, że wszyscy poruszają się tutaj w pewnej symbiozie.

Odwiedzając Bangkok należy odwiedzić co najmniej kilka podstawowych miejsc, z których polecamy Świątynię Leżącego Buddy (Wat Pho) oraz Świątynię Świtu (Wat Arun). Chcąc poznać życie lokalnej ludności, warto przespacerować się ulicami miasta (także po zmroku), przepłynąć się promem po rzece Chayo Phraya czy odwiedzić chińską dzielnicę. Wybierając się na wakacje do Tajlandii warto zasięgnąć więcej informacji w internecie. Szczególnie jeśli chodzi o porady dla jadących do Tajlandii, dzięki którym będziemy mogli zaplanować co zwiedzić oraz jak przygotować się do naszej egzotycznej przygody.

Phuket ? wakacyjna perełka
Jednym z głównych miejsc wypoczynkowych w Tajlandii (poza Pattayą czy Ko Chang) jest wyspa Phuket. Tutaj będziemy mogli poznać bardziej egzotyczną część tego wspaniałego kraju. Jeśli kupimy wycieczkę z biura podróży to najprawdopodobniej będziemy lądowali właśnie na lotnisku na Phuket, skąd będziemy mogli zobaczyć co Tajlandia ma nam do zaoferowania.

Phuket jest miejscem, które pozwoli nam poznać zwyczaje lokalnej ludności ? ich codzienne życie, kulturę oraz co polecamy ? tradycyjną lokalną kuchnię, w której naprawdę warto się rozsmakować.

To jedno z najbardziej turystycznych miejsc w kraju pozwala turystom na zwiedzanie wielu egzotycznych atrakcji, a to dzięki różnego rodzaju wycieczkom oferowanym przez lokalne biura podróży. Z pewnością warto zdecydować się co najmniej na dwie z nich - rejs na wyspę Jamesa Bonda oraz na Phi Phi, które jest naprawdę bardzo malowniczym miejscem.

Poza wspomnianymi wycieczkami warto tutaj zwiedzać Tajlandię na własną rękę. Najlepszą opcją jest wypożyczenie skutera, które kosztuje bardzo niewiele, a daje możliwość poznawania kraju na swój sposób i we własnym rytmie. Jeśli zdecydujemy się na taką opcję, warto wybrać się do największego miasta na wyspie, którym jest Phuket Town ? miasto oddające kwintesencję Tajlandii.