Wskazówka
Forum jest dostępne dla każdego. Nie musisz się logować żeby dyskutować.
Zapraszamy
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Wakacje w Egipcie - co gdzie i jak
2014-06-09
Egipt jest od lat prawdziwym rajem dla turystów z całego świata, w tym i Polski. Kojarzony z krainą Faraonów, Sfinksa, piramid.

Z uwagi na dobrze rozbudowaną bazę hotelową, rozrywkową, słońce, malownicze widoki, pustynie, wielbłądy, czyste plaże i ciepłe morze przyciąga i kusi. Ostatnie lata i wzmożone zamieszki na tle religijnym, kulturowym sprawiły, że ceny wypoczynku w egipskich kurortach zmniejszyły się. Dziś w Egipcie jest bezpiecznie a ceny nie są wygórowane. Dlatego warto odpocząć właśnie tam. Niemal wszystkie biura podróży w ofercie proponują różne opcje i tanie wczasy zagraniczne właśnie w Egipcie.

Kiedy wybrać się w podróż marzeń? Właściwie Egipt to miejsce idealne przez cały rok. W tym kraju panuje pustynny klimat z upalnym latem i stosunkowo łagodną zimą. Od czerwca do sierpnia temperatura jest najwyższa i wynosi średnio 30-35 stopni. Jesienią i wiosną temperatury wahają się między 13 a 21 stopni, więc jeśli upały nas męczą, warto wybrać się tam właśnie wtedy. Warto pamiętać, że w tej strefie klimatycznej występują wahania temperatur w dzień i w nocy (często o kilkanaście stopni).

Egipt to bardzo duży kraj, który ze względu na różnice klimatyczne i opady można podzielić na:
- Deltę Nilu i wybrzeże Morza Śródziemnego
- Regiony Morza Czerwonego
- Obszary pustynne.

Najczęściej wybieranymi kurortami Egiptu są Hurgada albo Sharm el Sheikh (bardziej nowoczesny). Każde cenione biuro podróży oferuje tam wypoczynek. Przede wszystkim ze względu na różnorodność możliwych do zaproponowania form wypoczynku. Te miejsca są idealne dla miłośników nurkowania (przepiękne rafy koralowe), wycieczek objazdowych połączonych ze zwiedzaniem piramid na pustyni, podczas których nie sposób ominąć Doliny Królów, Gizy z piramidą Cheopsa, Sfinksem. Będąc w Egipcie warto także zobaczyć tamę w Asuanie i oczywiście Kair. Nie można też odmówić sobie przeprawy przez Nil. Najbardziej korzystną opcją turystyczną jest Egipt all inclusive ? po całodziennych wyprawach można skorzystać z dobrodziejstw ekskluzywnych hoteli, basenów, rozrywki no i zasmakować egipskiej, niepowtarzalnej kuchni, która łączy elementy kuchni arabskiej i północno-afrykańskiej.

Egipt kusi niskimi cenami wypoczynku. Jednak warto pamiętać o podstawowych zasadach higieny, sprawdzeniu hotelu i opinii na temat wypoczynku konkretnych biur podróży i hoteli. Musimy też pamiętać, że targowanie się w Egipcie to niema tradycja. Jeśli wybierzemy odpowiednio miejsce na urlop, ze sprawdzonym biurem, odpowiednimi warunkami możemy mieć pewność, że urlop będzie udany.

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez Biuro Podróży UniTour z Łodzi oferujące tanie wczasy zagraniczne.