Wskazówka
Każde miejsce, wyprawę i zdjęcie możesz oceniać (klikając w gwiazdki) oraz komentować.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Pogoda barowa, czyli co robić nad morzem, gdy pada?
2014-05-29

Polskie Morze - piękne i słoneczne? Tylko jeśli masz szczęście. Jeśli jesteś pechowcem z natury nie licz na opalanie, kąpiele słoneczne i morską bryzę na ciele. Deszcz, wiatr skutecznie pokrzyżują Twoje plany i zniechęcą do dalszego wypoczynku! Pogoda barowa, czyli najczęściej spotykana w Polskich nadmorskich kurortach to zgroza dla wszystkich którzy planują wakacje w rodzimych stronach. Jak nie poddać się deszczom i pomimo braku słońca mile spędzić czas urlopu? Oto kilka wskazówek!

Ciągle pada?

Zamiast rozkładać ręce i pakować walizki spróbuj wymyślić alternatywne sposoby spędzenia wolnego czasu, na który tak długo przecież czekałeś:

Zabierz dzieci do wesołego miasteczka

Kto z nas, nie kojarzy morskich wakacji z grą w cymbergaja? Zawody rodzinne to chyba najlepszy sposób na zabicie nudy. Można tak grać nawet kilka godzin. Do tego warto skorzystać z innych atrakcji wesołego miasteczka. Karuzele, samochody, tory wyścigowe. Dla dzieci to nie tylko świetna zabawa ale i pokonanie strachu. Dla rodziców możliwość skorzystania z czegoś, co przeniesie nas chociaż na chwilę w tak odległy już świat dziecka.

Zwiedzaj okolice

Jest tyle pięknych rzeczy, które warto zobaczyć nad polskim morzem. Regionalne zabytki i muzea, porty, a w nich statki. Leżąc na plaży nigdy nie zobaczyłbyś tyle, ile w pochmurny dzień.

Rozkoszuj się lekturą

Już dawno nie miałeś czasu na to, by poleżeć i poczytać ulubioną książkę? A może wreszcie nadeszła ta chwila, by nadrobić lekturowe zaległości? Ubierz się ciepło i wyjdź przed hotel, usiądź w ?koszu? i czytaj. Czytaj tak długo aż poczujesz się naprawdę zrelaksowany.

Spaceruj

Im więcej będziesz spacerował, tym będziesz miał więcej okazji do wdychania morskiej bryzy. Twój organizm odpocznie i nabierze siły. Ty poczujesz się zdrowiej i z pewnością na długo zapamiętasz kojący zapach morskich iglaków.

Zorganizuj wycieczkę rowerową

W wielu ofertach hotelowych masz możliwość wynajęcia rowerów w cenie pokoju. Nie marnuj zatem czasu tylko wskakuj na dwukołowego przyjaciela i przemierzaj wspaniałe okolice. Zobaczysz więcej niż przy okazji pieszych wycieczek oraz przejażdżki samochodem.

W barze piwko smakuj lepiej

Wieczory zarezerwuj na zabawę w nadmorskich barach. Muzyka, tańce i pyszne lokalne produkty. Posmakujesz, popróbujesz ? zjesz i wypijesz do syta. A przy okazji może i spotkasz kogoś ciekawego?

Spędź czas z rodziną

Może i dobrze, że pada, bo przynajmniej masz więcej czasu na to, by posiedzieć z rodziną. Pogadać, pograć w gry planszowe, zaaranżować rozgrywki w pokera. Pomyśl, kiedy ostatnio rzeczywiście miałeś na to czas? Nie pamiętasz? To tym bardziej spożytkuj ten czas jak się należy.

A ogólnie, wybierając miasto nad polskim morzem na wczasy, lepiej wybrać takie, które ma coś więcej niż tylko plażę, np. Gdańsk, który można zwiedzać przez wiele dni, bo ciągle odkrywa się nowe miejsca warte zobaczenia.Mateusz Brodnicki
Artykuł został przygotowany przez Letnik.pl - najlepszą wyszukiwarkę noclegów nad polskim morzem.