Wskazówka
Klikając w pokaz fotografii w szczegółach miejsca lub wyprawy przejdziesz do galerii zdjęć.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Tanie bilety lotnicze ? jak je znaleźć?
2014-05-06
Każdy, kto podróżował samolotem, wie z czym to się wiąże: z ogromną przyjemnością, lub strachem , z uciążliwym przechodzeniem przez bramki, kontrolami, ograniczeniami w bagażu i długotrwałym wyszukiwaniem tanich lotów w odpowiadającym nam terminie. Dopóki jednak ktoś nie wmyśli szybszego i lepszego środka transportu np. teleportacji, ci którzy nienawidzą latać, nie mają wyboru. Obecnie jest to najszybszy sposób przemieszczania się w przestrzeni.

Wyszukiwanie połączeń lotniczych

Aby znaleźć tanie bilety lotnicze, sprawdzamy najpierw połączenia na stronach niskobudżetowych firm lotniczych, takich jak Ryanair, czy Wizzair. Wystarczy wejść na stronę przewoźnika i wybrać zakładkę ,,Promocje??, a znajdziemy listę najtańszych lotów w miesiącu. Czasem jednak po wybraniu podejrzanie taniego połączenia , dodaniu kosztów opłaty transferencyjnej i bagażu, mała kwota urasta do niebagatelnej sumki w wysokości ponad 1000 PLN. Czy wchodząc na stronę taniego przewoźnika i szukając w zakładce ,,promocje?? oczekiwaliśmy takiego rozwiązania? Oczywiście, ze nie! Tymczasem uczucie frustracji znowu nam towarzyszy?

Biura podróży

Inną opcją na znalezienie tanich połączeń lotniczych, jest śledzenie stron z kuponami bonusowymi, takich jak groupon.pl, lub zakup biletu w biurze podróży. W tym ostatnim przypadku, najlepiej dopytać się, czy agencja korzysta z bazy połączeń lotniczych, jakiej używają lotniska. Dzięki temu mamy dostęp do zawsze aktualnych połączeń, a niebezpieczeństwo, że nasz lot zostanie odwołany zmniejsza się. Dodatkowo nikt nie oszukuje nas wyjściową ceną biletu, która nijak ma się do tej końcowej? Jeśli chcemy zaoszczędzić, możemy pokusić się i skorzystać z oferty ,,last minute??, lub zrezygnować z dodatkowego bagażu. Wystarczy zatem, że będziemy spontaniczni i gotowi wyjechać przy każdej nadarzającej się okazji, lub nauczymy się rozsądnie pakować walizkę?

Realne szanse na zakup taniego biletu lotniczego to pójście na kompromis. Prawda jest taka, że albo płacimy więcej i lecimy w dogodnym dla nas momencie, albo najpierw kupimy bilet, a potem liczymy na to, że dostaniemy w pracy wolne? Podobnie jest z bagażem: minimalny, czyli podręczny znajduje się w cenie biletu. Za dodatkowy (rejestrowany) trzeba płacić i to czasem grube pieniądze, jeśli na lotnisku okaże się, że nasza walizka waży więcej niż powinna. Zakup taniego biletu i podróż w wygodnych dla nas warunkach jest zatem sztuką. Wymaga talentu do wyszukiwania połączeń, cierpliwości i wytrwałości.