Wskazówka
Każde miejsce, wyprawę i zdjęcie możesz oceniać (klikając w gwiazdki) oraz komentować.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Jak bez wysiłku zadbać o kręgosłup?
2014-03-07

Dolegliwości bólowe kręgosłupa stały się już chorobą cywilizacyjną, która niestety z czasem może doprowadzać do poważnych komplikacji. Codzienność wypełniona masą obowiązków często nie pozwala odnaleźć czasu na regularne ćwiczenia oraz odpowiednio zadbać o kondycję całego ciała. Okazuje się jednak, że pamiętając o kilku ważnych zasadach odnoszących się do najczęstszych czynności dnia codziennego możemy zapobiegać tego rodzaju dolegliwością.

Pierwsza i najbardziej podstawowa zasada to wykonywanie wszelkich czynności powoli bez gwałtownych ruchów. Nasze mięśnie i stawy potrzebują rozgrzewki. Zaczynajmy więc dzień od stopniowego podnoszenia się z łóżka. Lepiej nastawić budzik kilkanaście minut wcześniej niż zrywać się na nogi i zaczynać poranek w pędzie. Ubierajmy skarpetki, buty czy spodnie w pozycji siedzącej, a w toalecie korzystajmy z prysznica i zrezygnujmy z mycia głowy w pozycji nachylonej nad zlewem czy wanną. Każdy posiłek potraktujmy jako chwile wytchnienia. Delektując się każdym kęsem zachowajmy wyprostowaną pozycję pilnując aby nie garbić się nad talerzem. Podobnież gdy korzystamy z samochodu ustawmy fotel tak aby pozostawał w pozycji pionowe. Podeprzyjmy poduszką odcinek lędźwiowy kręgosłupa i korzystajmy z zagłówka. Jeżeli większość dnia spędzimy w pozycji siedzącej postarajmy się robić sobie krótkie przerwy w celu rozprostowywania nóg i jak najczęściej zmieniać choć minimalnie pozycje ciała.

Po długim, meczącym dniu w końcu przyjdzie czas na upragniony wypoczynek, który powinien przynieść nam ulgę. Naturalne regeneracyjne moce snu powinny pozwolić nam odzyskać utraconą energię. Podczas długich nocnych godzin możemy także dbać o swój kręgosłup. Odpowiednio dobrane materace stanowią podborę dla kręgosłupa, który powróci do swe naturalnej krzywizny. Obecnie producenci wykorzystują wiedzę i doświadczenie aby tworzyć materace wskazujące prozdrowotne właściwości. Tym samym możemy zaufać jakości, którą potwierdzają liczne badania i atesty. Pośród bogatych kolekcji natkniemy się na nazwy, które wskazują na cechy danego produktu.

Przykładowo materace bonellowe zapewniają niezwykłą sprężystość i odporność na deformacje dzięki budowie opartej na wyjątkowo cienkich i wytrzymałych sprężynach, materace z kokosem łączą w sobie nowoczesną technologie i silę natury, a materace lateksowe kuszą niezwykła miękkością i przewiewnością dzięki wykonaniu z najwyższej jakości lateksu. Chcąc dokonać najwłaściwszej decyzji warto skorzystać z ofert szanowanych i docenianych przez klientów liderów. Z pewnością nie zawiodą nas materace M&K Foam. Możemy także zaufać liderowi światowego rynku, który gości już w 87 krajach produkując oparte na kosmicznej technologii i wykazujące medyczne właściwości materace TEMPUR. Trafiony zakup zapewni nam spokojny, prozdrowotny sen oraz regenerację kręgosłupa w najprzyjemniejszym wydaniu. Tym samym przekonany się, że przestrzegając kilku zasad możemy bez wysiłku zadbać o zdrowie.