Wskazówka
Klikając w pokaz fotografii w szczegółach miejsca lub wyprawy przejdziesz do galerii zdjęć.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Tunezyjski urlop w Sousse
2013-12-02

Tunezja jest państwem leżącym w północnej części Afryki, u wybrzeży Morza Śródziemnego, które od lat odgrywa niezwykle istotną rolę na turystycznej mapie świata. Jedną z wyjątkowo chętnie odwiedzanych tunezyjskich miejscowości jest Sousse, trzecie pod względem wielkości miasto tego kraju, które doskonale odnajduje się w roli popularnego kurortu wypoczynkowego.

Sousse na przestrzeni dziejów

Obszar dzisiejszego Sousse w IX wieku p.n.e. był jedną z fenickich kolonii, by następnie stać się prowincją Imperium Rzymskiego, a w V wieku n.e. znaleźć się w granicach państwa Wandalów. Z biegiem wydarzeń Sousse wchodziło również w skład Cesarstwa Bizantyjskiego, natomiast w późniejszym okresie znajdowało także we władaniu Hiszpanów i Francuzów.

Współczesne Sousse, dzięki wymarzonym warunkom do efektywnej regeneracji sił, jest znakomitą propozycją na spędzenie urlopu. Miasto, określane mianem Perły Sehelu, może poszczycić się między innymi wspaniałym usytuowaniem, jednak jego najważniejszym symbolem i niekwestionowaną wizytówką jest Port El-Kantoui, największy i najsłynniejszy port jachtowy w Tunezji.

Największe atrakcje Sousse

W Sousse nie brakuje również cennych, wzbudzających ogromne zainteresowanie wśród turystów, obiektów zabytkowych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje medyna, zajmująca zaszczytne miejsce na prestiżowej Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wśród pozostałych atrakcji wymienia się przede wszystkim wzniesiony w pierwszej połowie IX wieku Ribat, Wielki Meczet z 851 roku oraz Muzeum Archeologiczne z imponującą kolekcją mozaik.

Po inspirującym spotkaniu z historią Sousse, można z powodzeniem oddawać się słodkiemu lenistwu w promieniach słońca lub poznać rekreacyjne oblicze miasta. Amatorzy aktywnego wypoczynku, spędzający wakacje w Sousse, mogą zdecydować się na przejażdżkę konną po mieście i okolicach, spróbować swoich sił w golfie lub poświęcić się pielęgnowaniu swoich pasji do sportów wodnych.

Dodatkowe urozmaicenie urlopu w Sousse

Podczas pobytu w Sousse warto wybrać się również na tradycyjny targ, gdzie można kupić niepowtarzalne, tunezyjskie pamiątki. Doskonałym urozmaiceniem urlopu może być też rejs łodzią lub niewielkim statkiem wycieczkowym z przeszklonym dnem. A po dniu pełnym wrażeń najlepszym miejscem na regenerację sił będzie jedna z licznych restauracji, w których serwowane są zarówno specjały kuchni tunezyjskiej, jak i potrawy międzynarodowe.

Portowe miasto Sousse jest bez wątpienia znakomitą propozycją na urlop dla spragnionych słońca i pięknej pogody rodzimych turystów. Jeśli jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyjeździe chcemy poznać więcej opinii na temat tego miasta oraz znajdujących się w nim hoteli czy atrakcji, najlepiej odwiedzić portal Zoover. Niemniej, wybierając Sousse jako cel planowanych wojaży, możemy być niemal pewni, że nasze wakacje będą niezapomniane.