Wskazówka
Utwórz swoje konto. Zalogowani użytkownicy mogą dodawać relacje z wypraw, opisywać odwiedzane miejsca oraz udostępniać fotografie
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Sharm el-Sheikh na różne sposoby
2013-10-18
Sharm el-Sheikh jest kurortem cieszącym się niepodlegającą wątpliwości popularnością, przez co budzi ogromne zainteresowanie wśród osób, chcących spędzić wakacje w Egipcie. Miejscowość, znajdująca się na południu Półwyspu Synaj, otoczona wodami Morza Czerwonego, pasmami górskimi oraz niemal bezkresną pustynią, każdego roku umacnia swoją strategiczną pozycję na turystycznej mapie świata.

Sharm el-Sheikh aktywnie


Wczasy w nadmorskim kurorcie zazwyczaj kojarzy się ze słodkim lenistwem w promieniach słońca i leniwie mijającymi godzinami, spędzanymi na pięknych, piaszczystych plażach. Jednak taka destynacja, jak Sharm el-Sheikh, dzięki licznym walorom i znakomitemu usytuowaniu stwarza zdecydowanie więcej możliwości organizacji czasu wolnego.
Urlop w Sharm el-Sheikh to bez wątpienia świetna propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku. W kurorcie właściwie nigdy nie brakuje pasjonatów windsurfingu, kitesurfingu oraz oczywiście nurkowania, na których czeka fascynujący podwodny świat. Z kolei preferujący rekreację ruchową na lądzie do swojej dyspozycji mają stadninę koni, pole golfowe, korty tenisowe oraz liczne boiska sportowe.

Zwiedzanie Sharm el-Sheikh


Podczas pobytu w Sharm el-Sheikh warto zarezerwować trochę czasu na bliższe poznanie historycznego oblicza miasta. Miejscem szczególnie polecanym będzie Sharm El Maya, czyli najstarsza część miasta, w której nowoczesność tworzy niezwykle zgrany duet z tradycją. Turystów można spotkać tu nie tylko na bajkowej plaży, ale również na ulicznym targu rozmaitości.
Zwiedzając Sharm el-Sheikh można także zdecydować się na inspirujące spotkanie z matką naturą. W bezpośrednim sąsiedztwie kurortu znajduje się kilka rezerwatów przyrody i park narodowy Ras Muhammad, będący pierwszym morskim obszarem chronionym w Egipcie, w którym podziwiać można zachwycającą podwodną faunę i florę.

Okolice Sharm el-Sheikh


Aby dodatkowo urozmaicić pobyt w Sharm el-Sheikh warto pokusić się również o wycieczkę w okolice kurortu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje między innymi Park Narodowy Nabq, słynący z bogactwa gatunkowego ptaków, oraz Nabq Bay, stanowiące idealną bazę wypadową pod organizację wypraw na Górę Mojżesza lub do Kolorowego Kanionu.
Egipt to bez wątpienia świetny pomysł na urlop o każdej porze roku, a wyjątkową popularnością cieszą się zwłaszcza oferty Sharm el-Sheikh last minute. Nie bez powodu bowiem pokusie spędzenia wakacji w tym magicznym miejscu uległo już tysiące, a nawet miliony turystów z całego świata. Zatem jeśli do tej pory byliśmy stosunkowo odporni na urok Sharm el-Sheikh, najwyższy czas na własnej skórze poczuć tę niezwykłą atmosferę.