Wskazówka
Forum jest dostępne dla każdego. Nie musisz się logować żeby dyskutować.
Zapraszamy
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Półwysep Synaj: modne kurorty kontra bezcenne zabytki
2013-10-16
Ten malowniczy półwysep od lat jest chętnie odwiedzany przez turystów z całego świata. O ich uwagę walczą tu modne kurorty i wspaniałe wybrzeża Morza Czerwonego oraz zabytki ściśle związane z początkami chrześcijaństwa. Co warto zobaczyć w czasie wizyty na Półwyspie Synaj? Oto najważniejsze atrakcje tej części Egiptu.

Nadmorskie atrakcje Synaju

Wiele wspaniałych atrakcji czeka na turystów odwiedzających Półwysep Synaj w poszukiwaniu miejsc idealnych do wypoczynku nad morzem. Riwiera Morza Czerwonego w tej części Egiptu prezentuje się wspaniale, a w modnych kurortach czekają doskonałe warunki pobytu. W południowej części półwyspu wyróżnia się Szarm el-Szejk. Piękne zatoki oraz bliskość wspaniałych raf koralowych sprawiły, że stał się on jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Egipcie. To raj dla nurków oraz pasjonatów sportów wodnych. Pola golfowe i piękne plaże to kolejne atrakcje, którymi miejscowe władze zachęcają do wypoczynku w Zatoce Szejka. W północnej części Synaju rolę turystycznej stolicy odgrywa Taba, leżąca w pobliżu granicy z Izraelem. I tu na nudę nikt narzekać nie może. Na gości czekają tu malownicze zatoki z rafami koralowymi oraz piękna Wyspa Faraona, ozdobiona średniowiecznym fortem krzyżowców. Pobliskie plaże są gwarancją udanego i bezpiecznego wypoczynku dla całych rodzin, choć i tak pobyt w tym miejscu najbardziej cenią sobie amatorzy sportów wodnych. Taba to miejscowość szczególnie ceniona przez turystów szukających ciekawych hoteli, warto je sprawdzić m.in. na stronie Fly.pl.

Śladami biblijnych wydarzeń

Synaj jest też miejscem doskonałym dla turystów chcących na własne oczy ujrzeć miejsca niezwykle ważne z punktu widzenia historii. Wizyta w miejscach opisywanych już w Biblii z pewnością może dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Jednym z najważniejszych miejsc jest tu biblijna góra Synaj, obecnie bardziej znana pod nazwą Góra Mojżesza. To właśnie w tym miejscu Bóg miał przekazać Mojżeszowi tablicę z przykazaniami, które do dziś stanowią moralną podstawę życia dla chrześcijan na całym świecie. Z początkami chrześcijaństwa związany jest też jeden z najważniejszych zabytków Synaju. To klasztor świętej Katarzyny, będący najstarszym zachowanym do dziś monastyrem. Wzniesiony w miejscu, w którym Bóg objawił się Mojżeszowi, zachwyca swą piękną architekturą oraz niezwykłą historią.

Półwysep Synaj jest terenem, na którym znajdą dla siebie wiele atrakcji zarówno pasjonaci historii, jak i sportów wodnych. Piękne wybrzeża oraz cenne zabytki ukryte w głębi lądu sprawiły, że Synaj już dawno zyskał uznanie w oczach gości z całego świata. To obecnie jedno z najbardziej znanych miejsc, jakim może się pochwalić Egipt.