Wskazówka
Klikając w pokaz fotografii w szczegółach miejsca lub wyprawy przejdziesz do galerii zdjęć.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
Djerba: niezwykła wyspa
2013-10-16
Tunezja może się pochwalić wspaniałym wybrzeżem, na terenie którego nie brak komfortowych kurortów. Ci, którzy chcą wypocząć w wyjątkowej scenerii, coraz częściej decydują się jednak na wypoczynek na śródziemnomorskiej wyspie, która mimo niewielkich rozmiarów zaskakuje swymi atrakcjami. To Djerba, której braku malowniczości zarzucić nie można. Jaka oferta czeka tu na gości?

Djerba: wypoczynek w wyjątkowej sceneriiDjerba swą popularność zawdzięcza nie tylko naturalnym walorom wypoczynkowym, ale również niezwykłej scenerii. To jedna z piękniejszych wysp na Morzu Śródziemnym, na którą można się dostać samolotem. Tanie bilety lotnicze oraz pozytywne opinie na jej temat sprawiły, że stała się ona miejscem chętnie odwiedzanym przez polskich turystów. Dlaczego? Na wyspie tej piękne plaże spotkać można niemal na każdym kroku. Tu każdy może wypocząć w cieniu palmy oraz zachwycić się widokiem oliwnych gajów. Malowniczy krajobraz oraz komfortowe ośrodki wypoczynkowe sprawiają, że to jedno z najwspanialszych miejsc na urlop, jakim może się pochwalić Tunezja. Oferty all inclusive w większości wyspiarskich hoteli to już standard, a dodatkowe atrakcje pozwalają każdemu turyście spędzić tu czas w atrakcyjny sposób. Wycieczki piesze i rowerowe, długie spacery i możliwość uprawiania sportów wodnych - oto najchętniej wybierane przez gości sposoby spędzania wolnego czasu na Djerbie. Wczasy na tej wyspie oferuje niejedno biuro podróży, w tym serwis fly.pl.

Wyspiarskie atrakcje, czyli co warto zobaczyć?Pełne orientalnych produktów bazary i miejscowości zachwycające niezwykłą zabudową to atrakcje, z którymi kojarzona jest Tunezja. Wycieczki po Djerbie pozwalają na ujrzenie i takich miejsc. Ciekawym targiem kusi Midun, wiele wspaniałych pamiątek można też kupić na targu w Houmt Souk. W tym mieście czekają również interesujące meczety oraz pełne niezwykłych zbiorów Muzeum Sztuki Ludowej. Nie brak na wyspie i takich miejsc, w których można ujrzeć obiekty związane ze społecznością żydowską. Z pewnością na uwagę zasługuje żydowska osada Erriadh, w której najważniejszym zabytkiem jest synagoga. Ciekawą synagogę można też zobaczyć w miejscowości Al-Rijad, uznawaną za najstarszą wioskę na Djerbie. Wśród przyrodniczych atrakcji wyróżnia się natomiast Ras Rmel - Cypel Flamingów, który jest szczególnie chętnie odwiedzany przez ornitologów.

Djerba to jedno z najwspanialszych miejsc jakim może skusić turystów Tunezja. Liczne oferty last minute sprawia, że wyprawa na ten niezwykły skrawek ziemi staje się możliwa dla każdego miłośnika podróży. Dla miłośników luksusu, dla rodzin chcących spędzić wspaniały urlop z dziećmi i dla singli, szukających niezwykłego miejsca Djerba jest miejscem wyjątkowym, które z pewnością warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.Djerba to jedno z najwspanialszych miejsc jakim może skusić turystów Tunezja. Liczne oferty last minute sprawia, że wyprawa na ten niezwykły skrawek ziemi staje się możliwa dla każdego miłośnika podróży. Dla miłośników luksusu, dla rodzin chcących spędzić wspaniały urlop z dziećmi i dla singli, szukających niezwykłego miejsca Djerba jest miejscem wyjątkowym, które z pewnością warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.