Wskazówka
Klikając w pokaz fotografii w szczegółach miejsca lub wyprawy przejdziesz do galerii zdjęć.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
MIEJSCE - "Madurai"
Ilość odsłon: 59
Dodany przez Puszek 2010-07-14 05:44:05
Państwo:Indie
Kontynent:Azja
Kategoria:Zabytki

W 2006 byłem na wycieczce po południowych Indiach. Jednym z punktów było zwiedzanie Maduraju, miasta krawców i słynnej świątyni a raczej kompleksów Meenakshi.

Świątynia jest olbrzymia, pełna pielgrzymów. Świetna okazji zobaczyć religijne życie hindusów.

 

Madurai

Madurai na mapie

Madurai jest dość dużym miastem słynącym z imponującego kompleksu świątynnego Meenakshi. Świątynia jest bardzo duża, posiada cztery bardzo bogato zdobione wieże oraz plątaninę ciemnych korytarzy wewnątrz. Tłumy pielgrzymów ciągną tu, by oddać hołd swoim bóstwom, więc okazji do podpatrywania życia religijnego Hindusów na pewno nie zabraknie.

Warto dać się zaciągnąć do któregoś z okolicznych sklepów, których naganiacze najpierw proponują ładny widok na świątynię z dachu na dużej wysokości, a później próbują coś sprzedać. Widok faktycznie bywa bardzo ładny, a kupować niczego nie trzeba, choć popatrzeć zawsze warto.

Przewodnik po Indiach

Miasto krawców

Madurai nazywa się czasem miastem krawców ze względu na bardzo rozwinięty ten rodzaj usług. W okolicy świątyni, głównie w budynku targowiska, znajduje się z 1000 stanowisk, gdzie w ciągu kilku godzin sprawni krawcy są w stanie uszyć dowolny strój za zupełnie śmieszną cenę. Wybór dostępnych materiałów jest równie oszałamiający.

(0 głosów , średnia 0)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu
  1. Dodany przez Arek dnia 2010-07-15 08:33:44
    Super galeria zdjęć. Tylko pozazdrościć.