Wskazówka
Forum jest dostępne dla każdego. Nie musisz się logować żeby dyskutować.
Zapraszamy
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
MIEJSCE - "Paros"
Miejsce należy do wyprawy "Cyklady"
Ilość odsłon: 70
Dodany przez evchenp 2010-05-13 20:38:40
Państwo:Grecja
Kontynent:Europa
Kategoria:Miejsce

Dwie główne miejscowości na Paros to Parikia, w której znajduje się główny port i w której mieszkaliśmy, oraz Naussa – przepiękne miasteczko, pełne urokliwych, klimatycznych knajpek. Ponadto Paros ma fantastyczne plaże: położoną w zacisznej zatoce Kolymbythres, “złotą plażę” Chrissi Akti, czy kameralną Ambelas. Nie polecam jedynie Agia Irini szumnie reklamowanej jako “palm beach” – śmietnisko, pusto i brak jakiegokolwiek zagospodarowania. Palmy? Owszem – sztuk 3.

Główną atrakcją na Paros są same widoki oraz przepięknie położone, jarzące się bielusieńkimi murami w południowym słońcu wioski i miasteczka. Jest kilka ruin pochodzących ze starożytności: świątynie Apolla, asklepion, czy starożytna kopalnia marmuru, ale niewiele się ostało z czasów ich świetności.

Kto dotrze na Paros niech odwiedzi restaurację Porfira w Parikii, położoną tuż przy nadmorskiej promenadzie, obok starożytnego cmentarza (co zupełnie nie przeszkadza :) . Kwintesencja Grecji: morza szum, za płotem starożytne ruiny, nad głową zadaszenie porośnięte winoroślą, a na talerzu – świeżutkie przegrzebki.

(0 głosów , średnia 0)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu
  1. Dodany przez Anonim dnia 2012-07-13 15:23:45
    bChrome korzysta z forma Webkita z Chromium. Google nie dba o przepływ kodu między Chromium a Webkitem. Oczywiście eenntualwa implementacja przeniesienie obsługi WebM do Webkita będzie dość banalne, bo rf3żnice między dwoma silnikami nie są duże. Tutaj problem nie leży od strony programistycznej ale od strony politycznej. Ciekawe czy Apple pozwoli na implementację WebM w WebKicie. Jeśli nie było by z tym problemf3w to nocna wersja Safari pojawiła by się w tym samym czasie co Fx i Opera.