Wskazówka
Klikając w pokaz fotografii w szczegółach miejsca lub wyprawy przejdziesz do galerii zdjęć.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
MIEJSCE - "Rafting – spływ pontonem rzeką Cetina"
Miejsce należy do wyprawy "Wakacje w Chorwacji"
Ilość odsłon: 122
Dodany przez Arek 2009-09-01 20:09:34
Państwo:Chorwacja
Kontynent:Europa
Kategoria:Miejsce

Na rafting wybraliśmy się z lokalnym biurem podróży z Ruskamen. Niestety nie jestem w stanie dziś sobie przypomnieć kosztów, ale wtedy nie byłe to jakieś ogromne kwoty. Zgodnie z umową przed południem przy głównej drodze czekał na nas bus, który zabrał nas w górę rzeki do obozu gdzie zaczynał się spływ. Na miejscu zostaliśmy wyposażeni w kapoki i kaski ochronne.

Przed wyruszeniem na spływ zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek w postaci słodyczy i napojów alkoholowych. Do dziś pamiętam smak nalewki zwanej Traviacna. Po takiej zaprawie byliśmy gotowi pokonać każdą przeszkodę jaką mogła nam stawić rzeka.

Po poczęstunku ruszyliśmy w dół rzeki. Spływem najczęściej rusza kilka pontonów. Oprócz naszego pontonu ze 100% obsadą Polaków razem z nami płynęli również Austriacy, Niemcy, Belgowie. Na początku rzeka płynęła bardzo leniwie z czasem nabierając impetu. Na całej długości spływu można wyróżnić trzy przełomy, gdzie było naprawdę ciekawie.

Bardzo dużą atrakcją było przejście jaskinią w której w pewnej chwili trzeba było zanurzyć się w zimnej wodzie po szyję i brodzić w kamieniach. Kolejną atrakcją są skoki z około 7 metrowej skały do rzeki. Zgodnie  zapewnieniami sterników woda pod skałą była głęboka. Wyszliśmy z tego bez szwanku.

Spływ kończy się w Omiszu skąd uczestnicy są rozwożeni do swoich kwater. Zazwyczaj. W naszym przypadku ze względu na bardzo dobre relacje ze sternikami oraz ogólne podejście „my Słowianie, wy Słowianie” zostaliśmy zaproszeni ponownie do obozu na kolejny poczęstunek…. Do pokoi wróciliśmy chyba po północy.

Podsumowując muszę przyznać, że było to jedno z ciekawszych przeżyć w moim życiu. Polecam każdemu kto lubi odrobinę adrenaliny we krwi i nie jedzie na wakacje tylko po to, aby cały czas leżeć na plaży.

(5 głosów , średnia 5)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu
  1. Dodany przez Anonim dnia 2010-09-04 18:14:00
    witam, na raftingu Cetiną byliśmy pod koniec sierpnia, koszt zabawy z biura turystycznego wynosił 350kn lub 450 z posiłkiem ale najlepiej jechać na miejsce i tam to jest koszt 200kn (ok 3h pływania), można też za dopłatą 20e kupić płytkę ze zdjęciami i filmami z przepływu cała zabawa jest ok,skoki ze skał całkiem fajne,a widoki przepiękne ale nie jest to przepływ ekstremalny nawet w połowie!!! lepiej nastawić się piknikowo. podobno najlepszym czasem na spływ tą rzeką jest maj.