Wskazówka
Aby dodać opis miejsca zaloguj się, kliknij punkt na mapie na stronie głównej, a następnie wybierz "Dodaj opis".
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
MIEJSCE - "Omisz – Ruskamen – wakacje w Dalmacji"
Miejsce należy do wyprawy "Wakacje w Chorwacji"
Ilość odsłon: 35
Dodany przez Arek 2009-09-01 20:08:02
(0 komentarzy)
Państwo:Chorwacja
Kontynent:Europa
Kategoria:Miejsce

Ruskamen jest małą miejscowością położoną sześć kilometrów na południe od Omisz w połowie drogi między Splitem a Makarską. Moim zdaniem miejsce raczej na spokojny wypoczynek, chociaż jadąc w sześć osób nie można się nudzić.

Na miejscu dostępnych jest kilka sklepów spożywczych, kilka restauracji, hotel z kantorem. Osobiście mogę polecić odwiedzenie któregoś z lokalnych biur podróży w Ruskamen lub  Omisz i wykupienie raftingu na rzece Cetina.

Plaża w Ruskamen jest, jak przystało na Chorwacje, kamienista. Nad samym brzegiem rosną pachnące sosny, a nawet w jednym miejscu palma. Woda oczywiście koloru turkusowego o niespotykanej przeźroczystości.

Będąc w Ruskamen bardzo często wybieraliśmy się do Omisza w celach kulinarnych jak również w celu zwiedzania tego pięknego miasteczka. Omisz położony u ujścia rzeki Cetina, a jego historia sięga czasów starożytnych. W średniowieczu był nawet bazą piratów. Godne polecenia są atrakcje w postaci starego miasta oraz twierdza (Fortica) z okresu panowania Wenecjan. Na bazie moich osobistych wrażeń polecam zamówienie kawy w którejś z restauracyjek znajdujących się w wąskich uliczkach starego miasta i po prostu posiedzenie obcując z historią widoczną na każdym kroku.

(3 głosy , średnia 5)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu