Wskazówka
Utwórz swoje konto. Zalogowani użytkownicy mogą dodawać relacje z wypraw, opisywać odwiedzane miejsca oraz udostępniać fotografie
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
MIEJSCE - "Kasprowy wierch - trasa narciarska"
Ilość odsłon: 150
Dodany przez skiman2 2014-01-29 04:19:58
(0 komentarzy)
Państwo:Polska
Kontynent:Europa
Kategoria:Miejsce na narty

Kasprowy Wierch jest doskonałym szczytem do zdobycia jeżeli wybierzecie się do Zakopanego. Jest to tym łatwiejsze, że mozna go zdobyć przy pomocy nowoczesnej kolejki górskiej :)

Ja na Kasprowy Wierch wybierałem się kilka razy w okresie wiosennym oraz jesiennym. W końcy nadszedł czas na zjad na nartach ze szczytu. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Cała podróż rozpoczyna się zazwyczaj od postoju w kolejce do kasy po bilety. Kiedy mamy bilety ruszamy w górę nowoczesnymi wagonikami z przesiadką mniej więcej w połowie trasy. Po wyjechaniu na górę wybrałem trasę przez dolinę goryczkową. Trasa jest dobrze oznaczona. Trasa składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap jest dosyć stromy i szybki, ale za to są szerokie ratrakowane trasy. Drugi etap nie jest już tak dynamiczny i praktycznie prowadzi ścieżkami leśnymi które są wąskie.

Myślę, że będąc w zimę w Zakopanem nie można nie zjechać tą trasą. Widoki z samego szczytu Kasprowego Wierchu jak również po trasie zapieraja dech w piersiach. Polecam.

(0 głosów , średnia 0)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu