Wskazówka
Utwórz swoje konto. Zalogowani użytkownicy mogą dodawać relacje z wypraw, opisywać odwiedzane miejsca oraz udostępniać fotografie
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
MIEJSCE - "Kalithea"
Miejsce należy do wyprawy "Grecja kontynentalna"
Ilość odsłon: 49
Dodany przez aseretka 2011-05-13 15:56:47
(0 komentarzy)
Państwo:Grecja
Kontynent:Europa
Kategoria:Atrakcja turystyczna

Kalithea jest niewielką miejscowością turystyczno-wypoczynkową. Mimo, że nie uświadczy się tu klimatów prawdziwie greckich, dzięki  sieci nowoczesnych deptaków i małemu, zadbanemu parkowi nad wybrzeżem, należy do przyjemniejszych ośrodków nad Morzem Śródziemnym.

W czasach antycznych obszar Kalithei należał do miasta Afitos, założonego przez kolonistów z Eubei już w VIII w. p.n.e.  Jednakże na terenie miejscowości funkcjonowały wyłącznie nieliczne świątynie. Jako osiedle Kalithea zafunkcjonowała dopiero w 1922 r. kiedy to na stałe osiedlili się tu koloniści z Azji Mniejszej.

Najważniejszy na Przylądku Kassandra zabytek starożytności
( niestety bardzo zaniedbany ) kryje się w zapuszczonym ogrodzie przy plaży w Kalithei. Zobaczyć tu można fundamenty pochodzącej z końca IV w. p.n.e. fundamenty świątyni Amona Zeusa. Ten wybudowany w stylu doryckim przybytek poświecony był egipskiemu bogowi Amonowi, którego Grecy utożsamiali ze swoim ojcem bogów Zeusem. Oprócz potężnych fundamentów z bloków skalnych można też jeszcze dostrzec dwa fragmenty kamiennych schodów, na których zajmowali miejsce uczestnicy obrzędów ofiarnych celebrowanych na ołtarzu pomiędzy dwoma rzędami widzów.

(0 głosów , średnia 0)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu