Wskazówka
Portal zobacz-swiat.pl udostępnia kanały RSS z waszymi relacjami z podróży. Szczegóły.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
MIEJSCE - "Balatonfoldvar - wycieczka na drugi brzeg"
Miejsce należy do wyprawy "Balaton - węgierskie morze"
Ilość odsłon: 109
Dodany przez Arek 2009-08-19 10:44:12
Państwo:Węgry
Kontynent:Europa
Kategoria:Miejsce

W Balatonfoldvar byłem 10 lat temu na koloniach. Był to niezapomniany wyjazd. W związku z wieloma miłymi wspomnieniami postanowiłem wybrać się tam ponownie.

Aby dostać się tam z północnego brzegu można objechać dookoła jezioro, przeprawić się z samochodem promem z Tihany lub popłynąć z Tihany bezpośrednio do Balatonfoldvar statkiem wycieczkowym kursującym cyklicznie po Balatonie. Wybraliśmy ten ostatni sposób.

Po 10 minutowej podróży dotarliśmy na drugi brzeg. Po dotarciu na miejsce miałem wrażenie jakby nic się nic zmieniło. Ten sam port, ta sama promenada nad brzegiem Balatonu :)

Sama miejscowość jest dość ciekawa. Posiada centrum w którym znajdują się restauracje i stoiska z pamiątkami, poczta i banki. Polecam również spacer promenadą biegnącą brzegiem Balatonu. Na zachód od portu znajduje się również publiczna wydzielona plaża (tradycyjnie trawiasta i z wybetonowanym brzegiem).

W porównaniu z Balatonakali miejscowość ta zrobiła na nas wrażenie jakby bardziej rozrywkowej. Ale myślę, że o tym przekonalibyśmy się dopiero wieczorem. Niestety po dwóch godzinach mieliśmy kurs powrotny.

(0 głosów , średnia 0)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu
  1. Dodany przez Anonim dnia 2010-05-31 09:42:36
    Poznaj miasto i poczuj się w Budapeszcie jak w domu! www.uwielbiambudapeszt.com to świetny pomysł nie tylko na zwiedzenie, ale i bycie częścią stolicy Węgier. Zostając z nami dostajesz szansę poznania miasta z perspektywy lokalnego mieszkańca. Naszym celem jest pokazanie gościom jak wygląda życie w Budapeszcie. Wiemy, że każda osoba jest inna, dlatego indywidualnie podchodzimy do potrzeb gości. Próbujemy poznać naszych klientów, żeby jak najlepiej sprostać ich wymaganiom. Nasze apartamenty mieszczą się w zabytkowych kamienicach w samym centrum miasta. Świetna lokalizacja umożliwia szybki dostęp do najatrakcyjniejszych historycznych zabytków, wydarzeń kulturalnych oraz bogatego życia nocnego. Zapoznaj się z naszą stroną i sprawdź co mamy Tobie do zaoferowania, jeśli zdecydujesz się na pobyt w tym przepięknym europejskim mieście.