Wskazówka
Aby dodać opis miejsca zaloguj się, kliknij punkt na mapie na stronie głównej, a następnie wybierz "Dodaj opis".
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
MIEJSCE - "Balatonakali - camping nad samą wodą"
Miejsce należy do wyprawy "Balaton - węgierskie morze"
Ilość odsłon: 159
Dodany przez Arek 2009-08-17 21:36:45
(0 komentarzy)
Państwo:Węgry
Kontynent:Europa
Kategoria:Miejsce

Balatonakali jest małą miejscowością leżącą na północnym brzegu Balatonu. Do miejscowości tej trafiliśmy z Balatonfured. Nocleg znaleźliśmy na campingu leżącym nad samym jeziorem. Zresztą tak położone są prawie wszystkie campingi które widzieliśmy po drodze. Camping jest dość profesjonalnie zorganizowany, wyposażony w łazienki, prysznice z ciepła wodą, kuchenkami do gotowania oraz pralkami. Jedynym minusem który zauważyliśmy był stan czystości sanitariatów oraz bliskość torów kolejowych.

Kompleks campingowy składa się z pola namiotowego oraz wygrodzonej oddzielnej plaży połączonej z punktami gastronomii oraz sklepikami. Plaża jest trawiasta, zaś zejście do wody jest wybetonowane i do wody schodzi się po schodkach.

Cześć Balatonu nad którą leży Balatonakali schodzi dość stromo w głąb w porównaniu z brzegiem południowym, gdzie po 400 metrach spacerku od brzegu woda sięga do pasa :). Woda w Balatonie podczas naszego pobytu była ciepła (23 stopnie) i jednocześnie mało klarowna, ale ze względu na formę podłoża normalne jest to normalne zjawisko.

W miejscowości oprócz sklepików i restauracyjek na plaży znajduje się kilka innych restauracji i dwa markety ogólnospożywcze (polecam wino Balaton welekki muskotaly).

Miejscowość mogę spokojnie polecić każdemu kto szuka miejscowości na tani spokojny urlop. Dla imprezowiczów polecam Balatonfured lub południowy brzeg Balatonu.

(0 głosów , średnia 0)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu