Wskazówka
Aby dodać opis miejsca zaloguj się, kliknij punkt na mapie na stronie głównej, a następnie wybierz "Dodaj opis".
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
MIEJSCE - "Locarno"
Miejsce należy do wyprawy "Jeziora pólnocnych Włoch"
Ilość odsłon: 55
Dodany przez aseretka 2010-12-02 20:02:01
(0 komentarzy)
Państwo:Szwajcaria
Kontynent:Europa
Kategoria:Atrakcja turystyczna

Locarno -  obdarzone przez naturę ciepłym klimatem miasto porasta nie tylko mnóstwo kwiatów lecz również drzewa pomarańczowe, bananowce i palmy. Najbardziej znanym obiektem jest tu położone wysoko na skale sanktuarium maryjne Madonna del Sasso, do którego stromą ścieżką z dawien dawna wspinają się liczni pielgrzymi. W sanktuarium zgromadzone jest wiele dzieł sztuki. 

Na wzgórzu, na północ od Piazza Grande rozciąga się Citta Vecchia, czyli Stare Miaste, utworzone przez skupisko dostojnych willi, nadgryzionych zębem czasu kamienic, ocienionych dziedzińców i sędziwych kościołów.  

Miłośnicy historii i sztuki powinni zwiedzić zrekonstruowany w latach 20  Castello Visconti. Na arkadowym dziedzińcu z XV w. dostrzec tu można pozostałości dawnych fortyfikacji zamkowych. W Castello mieści się aktualnie Muzeum Archeologiczne prezentujące przedmioty z czasów Cesarstwa Rzymskiego.

Na Piazza Grande, głównym placu Locarno każdego lata odbywają się projekcje filmów i inne imprezy związane z obchodami Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.

(0 głosów , średnia 0)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu