Wskazówka
Aby dodać opis miejsca zaloguj się, kliknij punkt na mapie na stronie głównej, a następnie wybierz "Dodaj opis".
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
MIEJSCE - "Bonifacio"
Miejsce należy do wyprawy "Korsyka"
Ilość odsłon: 74
Dodany przez aseretka 2010-11-08 18:30:38
Państwo:Francja
Kontynent:Europa
Kategoria:Atrakcja turystyczna

Port Bonifacio osłaniają przed wiatrami i siłami natury 60 metrowe skalne ściany. Za nabrzeżem wznoszą się mury twierdzy oddzielające Stare miasto od strony lądu. Starówka jest wysunięta tak blisko brzegu  wymytych klifów, że niekiedy wydaje się, iż następny sztorm porwie w morskie odmęty skały i zbudowane na nich domy. Malownicze uliczki Starego Miasta zachęcają do spacerów nawet latem, gdy wypełnia je tłum turystów. W Bonifatio znajduje się jedyny gotycki kościół na Korsyce, St-Dominique, który wzniesiony został w 1343 r.

Schodkowa ulica z nabrzeża znajdująca się przy kościele St-Erasme prowadzi do Col St-Roch, gdzie znajduje się kaplica św. Rocha. Przez masywną genueńską bramę Porte de Genes, która niegdyś stanowiła jedyne wejście do miasta można wejść na Starówkę. Obok bramy stoi Bastion L`Etendard, gdzie obecnie ma siedzibę Muzeum Historyczne.  Na głównym placu miasta - Ste-Marie-Majeure stoi pochodząca z XIV w. świątynia  oraz znajduje się loggia, która niegdyś była miejscem obrad sądu.  Na rynku znajduje się też punkt widokowy La Manichella. Stamtąd przechodzi się w  świat średniowiecznych zaułków Starego Miasta, którego domy z prostymi fasadami przypominają fortecę.

Ze znajdującego się na przylądku Bosco klasztoru św. Franciszka można dojść schodami w dół do Gouvernail de la Corse. Według legendy schody zostały wykute w skale w 1420 r. w ciągu jednej nocy. 187 stopni prowadzi do małej ścieżki pod klifami.

(0 głosów , średnia 0)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu
  1. Dodany przez Anonim dnia 2011-12-18 13:30:21
    I like to party, not look articles up online. You made it hpapen.