Wskazówka
Aby dodać nową wyprawę zaloguj się, a następnie z menu "Twoje wyprawy" wybierz "Nowa wyprawa". Z wyprawami możesz powiązać swoje miejsca.
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
MIEJSCE - "Odense"
Miejsce należy do wyprawy "Dania"
Ilość odsłon: 47
Dodany przez aseretka 2010-11-05 17:02:08
(0 komentarzy)
Państwo:Dania
Kontynent:Europa
Kategoria:Atrakcja turystyczna

W Odense urodził się i dorastał Hans Christian Andersen. Stare Miasto zachowało tu swój dawny charakter i wygląd sprzed 200-300 lat, kiedy to było jednym z największych centrów handlowych Danii.  Z przyjemnością chodzi się po pokrytych brukiem strych uliczkach nad kanałami, ogrodach miejskich oraz strefie dla pieszych, gdzie na każdym kroku spotyka się pomniki postaci z legend i podań ludowych. Oczy przyciąga jedna z pereł gotyku, jaką jest Katedra św. Knuda z 5 metrowym ołtarzem. W Katedrze znajduje się relikwiarz ze szczątkami duńskiego  króla Knuda, zamordowanego w  w 1086 r. Odense przez chłopów.

W Andersen Barndomshjem ( Domu Dzieciństwa H.C. Andersena ) zobaczyć można niektóre pamiątki z dzieciństwa pisarza. Andersen mieszkał tutaj w latach 1807 –1819, zanim wyruszył w świat w poszukiwaniu szczęścia. Drugie muzeum, w którym zgromadzono książki, listy, rysunki i inne pamiątki należące do Andersena mieści się w małym, żółtym domu przy Bangs Boder.

W południowej części Odense znajduje się Den Fynske Landsby ( fiońska wioska ), niezwykły skansen z  26 historycznymi chłopskimi domami z XVII i XIX w.  Budynki zostały tu przeniesione z terenu całej wyspy. We wsi pracuje się według starych metod i narzędzi, a w tutejszym zajeździe można napić się dobrego, duńskiego piwa.

 

(0 głosów , średnia 0)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu