Wskazówka
Utwórz swoje konto. Zalogowani użytkownicy mogą dodawać relacje z wypraw, opisywać odwiedzane miejsca oraz udostępniać fotografie
Logowanie
Login:
Hasło:
Załóż konto
Zapomniałeś hasła?
MIEJSCE - "Blavands Huk"
Miejsce należy do wyprawy "Dania"
Ilość odsłon: 31
Dodany przez aseretka 2010-11-04 19:58:15
(0 komentarzy)
Państwo:Dania
Kontynent:Europa
Kategoria:Atrakcja turystyczna

Zachodnia Jutlandia, położona nad Morzem Północnym,  posiada najbardziej dziki i surowy kawałek wybrzeża:  300 km plaż oraz pofalowanych wiatrem, piaszczystych wydm porośniętych trawą. Wybrzeże Jutlandii Zachodniej to pas obfitujący w bardzo długie i szerokie plaże, na których roi się od miejsc gotowych zapewnić turystom aktywny wypoczynek począwszy od parków zabaw dla dzieci, przez obiekty udostępniające sprzęt wodno-sportowy, po puby i kluby.

Krajobraz tej części Jutlandii odznacza się specjalnym urozmaiceniem terenu. Dominują tu równiny z imponującymi pozostałościami po rozległych wrzosowiskach. Linia brzegowa wskutek silnych wiatrów od morza zmieniała się przez stulecia. Wiatry przemieszczały piaski budując z nich mierzeje, które z czasem zamykały lub otwierały dostęp do zatok.Morska linia brzegowa charakteryzuje się szerokimi plażami piaskowymi i wysokimi kopcowatymi, wchodzącymi głęboko w ląd wydmami, których wysokość dochodzi do 27 m n.p.m. ( np. Husby Klit ). W Bovbjerg klifowy stromy brzeg wznosi się na wysokość 43 m n.p.m.. 

Najlepszym przykładem tego typu krajobrazu jest Przylądek Blavands Huk

(0 głosów , średnia 0)
Zagłosuj:
Dodaj komentarz Poleć znajomemu