Na czym polega odprawa online?

Obecnie właściwie wszystkie linie lotnicze umożliwiają odbycie odprawy przez Internet. To znaczne ułatwienie nie tylko dla załogi, ale przede wszystkim dla pasażerów. Dzięki takim udogodnieniom wszystkie procesy, które odbywają się już na lotnisku, mogą zostać znacznie przyspieszone.

Musisz wiedzieć, że w przypadku zakupu biletów popularnych linii lotniczych takich jak: Ryanair, Wizz Air lub Easyjet warto skorzystać z odprawy online. Odprawa dokonywana na lotnisku wiąże się z dodatkowymi opłatami. Firmy te korzystają z platformy eSky.

Odprawa w domowym zaciszu

eSky to serwis, z którego korzystają popularne linie lotnicze. Za jego pośrednictwem możesz dokonać odprawy online. Czynność tę możesz wykonać po otrzymaniu biletu lotniczego. Najczęściej się to robi w okresie od 30 dni, jeśli zarezerwowałeś miejsce lub od 48 godzin, kiedy nie ma rezerwacji na miejsce do 3 godzin przed planowanym wylotem. Oczywiście mniej popularne linie lotnicze również oferują odprawę przez Internet. Jednak mogą korzystać z innych platform. Zasada ich działania jest podobna. Warto wiedzieć, że nie wszystkie linie lotnicze pobierają opłaty za dokonanie odprawy na lotnisku. Jednak warto wziąć to pod uwagę i być może przychylić się do nowoczesnego rozwiązanie, jakie daje Internet. To nic nie kosztuje, a z pewnością jest wygodne.

Jak wygląda odprawa online?

Link do odprawy dostaniesz w mailu. Znajdują się tam również wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące przebiegu całego procesu. Po kliknięciu w link pojawi się dokument, który trzeba wypełnić wszystkimi niezbędnymi informacjami. Po ich wysłaniu otrzymasz potwierdzenie dokonania odprawy i kartę pokładową w załączniku, która należy wydrukować. Pamiętaj, że wydrukowaną kartę musisz zabrać ze sobą na lotnisko. Konieczna będzie w przypadku odprawy bagażowej i kontroli bezpieczeństwa. Bez niej nie zostaniesz wpuszczony na pokład.

Problem z odprawą

Jeśli nie możesz się odprawić być może robisz to zbyt wcześnie lub zbyt późno. Informacje o czasie, w jakim musisz to zrobić znajdują się w mailu. Dla każdej linii czy nawet trasy może to być inny przedział czasu. Sprawdź również czy na adres mailowy nie został wysłany nowy rozkład lotu i nowy link do odprawy. Jeżeli wykonujesz odprawę większej liczby osób – odprawiaj nie więcej niż kilkoro pasażerów jednocześnie. Przy większych ilościach, podczas wpisywania danych z dokumentów może się skończyć czas trwania sesji. Ma to związek z bezpieczeństwem danych, ale w takim przypadku informacje nie zostaną zapisane.

To musisz wiedzieć

Ważna informacje to: po dokonaniu odprawy online niemożliwe są już zmiany w bilecie. Wyjątkiem są popularne, największe linie, chociaż i to zależy od danej trasy. Pasażerowie musza posiadać wydruk kart pokładowych. Musza być one wydrukowane w czerni. Każda karta podkładowa powinna być wydrukowana na osobnej kartce. W taki sposób, aby jedna strona kartki pozostała niezadrukowana. Poza karta pokładową pasażer musi posiadać dokumenty tożsamości użyte do odprawy internetowej.

Więcej porad na temat podróżowania samolotem i nie tyko znajdziesz na stronie: http://parkinghatlapa.pl/poradnik-pasazera/ - Parking Hatlapa to parking przy lotnisku Katowice – Pyrzowice.

K2_READ 2186 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON MONDAY, 13 NOVEMBER 2017 11:47
Top