K2_PRINT_THIS_PAGE

Grzybowo – apartamenty nad morzem w ciepłej zatoce

Grzybowo to niewielka nadmorska wieś zamieszkana przez około 1 tysiąc mieszkańców. W Grzybowie brak głośnych atrakcji, diabelskich młynów oraz muzeów. Skąd więc niezwykła popularność tego miejsca wśród urlopowiczów? Przyciąga ich tutaj właśnie spokój! Zobacz, jakie jeszcze tajemnice kryją się za powodzeniem Grzybowa.

Grzybowo posiada ciekawy charakter – z jednej strony jest to mała wieś, które nie oferuje gościom zbyt wielu rozrywek, a z drugiej od dużego miasta dzieli je zaledwie 8 km. W Grzybowie znajdziesz również komfortowe apartamenty przy plaży, a samo nadbrzeże nie jest zbyt zatłoczone. Poza tym Grzybowo posiada jeszcze jedną szczególną zaletę – zobacz jaką!

Niezwykłe właściwości Zatoki Grzybowskiej – apartamenty Grzybowo osiedle Bałtyk

Choć Grzybowo znajduje się całkiem blisko Kołobrzegu, woda morska jest tutaj zawsze cieplejsza o kilka stopni Celsjusza. Ten niezwykły mikroklimat zawdzięczamy Zatoce Grzybowskiej, której wgłębienie ciągnie się wzdłuż wybrzeża przez 7 km. Zatoka jest naturalnie osłonięta przed silnymi morskimi wiatrami, dlatego jej wody są spokojne, a fale zdecydowanie mniejsze niż w innych częściach wybrzeża. Może fakt ten nie ucieszy surferów, ale z pewnością pozwoli na przyjemniejsze kąpiele reszcie turystów, w tym zwłaszcza rodzinom, które preferują wygodne apartamenty nad morzem.

Natura Grzybowa sprzyja przechadzkom. Piękny pas nadmorski Grzybowa został objęty obszarem chronionego krajobrazu. W okolicy znajdziesz lasy sosnowo-olchowe, a także pomniki przyrody – 8 dębów szypułkowych o wysokości do 20 m i obwodzie do 430 cm. Idąc na zachód od Grzybowa dotrzesz do „Wybrzeża Trzebiatowskiego” – jest to obszar specjalnej ochrony ptaków. Do tych miejsc trafisz z łatwością z każdego apartamentu w Grzybowie.

Możesz także zaplanować ciekawe wycieczki rowerowe, korzystając z międzynarodowego szlaku rowerowego wokół Bałtyku. Wynajęcie apartamentu na osiedlu Bałtyk pozwoli Ci przechowywać rowery całej rodziny w bezpiecznym miejscu.

Interesuje Cię Grzybowo? Zobacz Apartamenty Osiedle Bałtyk na Sun&Snow.

Apartamenty nad morzem w Grzybowie – okoliczne atrakcje

Wsiądź na rower lub skorzystaj z auta, by zaczerpnąć więcej z wczasów nad morzem. Wytrwalsi z łatwością dotrą do okolicznych miejscowości pieszo – wzdłuż plaży. W pierwszej kolejności odwiedź latarnię morską w Kołobrzegu. Okrągły taras widokowy pod wieżą pozwoli rozejrzeć się dzieciom i dorosłym. Pobliski pomnik Zaślubin Polski z Morzem jest obowiązkową pozycją na trasie każdego turysty. Stamtąd jest już niedaleko do mola w Kołobrzegu, kawiarni pełnych słodkości i lodów.

W Kołobrzegu warto odwiedzić także Oceanarium oraz Muzeum Oręża Polskiego. Fani pięknych owadów nie przejdą obojętnie obok Muzeum Motyli. Tak spędzony czas wypełni dzień atrakcjami przed powrotem na szeroką plażę Grzybowa.

Jeżeli interesuje Cię natomiast postawienie pierwszych kroków w Kitesurfingu lub Windsurfingu – udaj się w przeciwną stronę, na zachód. W miejscowości Dźwirzyna mieści się szkółka, w której odbierzesz lekcje od profesjonalnych instruktorów. Swoją przygodę z surfingiem rozpoczniesz na wodach Jeziora Resko (północno-wschodnia część), dlatego możesz mieć pewność, że wiatry i prądy morskie Cię nie zwiodą.

Wczasy nad morzem w Grzybowie pozwalają naprawdę wypocząć. Wygodne apartamenty przy morzu, spokój i bliskość atrakcji – to kombinacja, która spodoba się osobom spragnionym spokoju… ale też rozrywek podczas jednodniowych wypadów.

Grzybowo zaprasza osoby, które chcą zaznać przyjemnej kąpieli w ciepłych wodach Bałtyku. Zarezerwuj apartament nad morzem na portalu Sun&Snow i ciesz się pełnym komfortem urlopu.

K2_READ 4990 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON MONDAY, 09 APRIL 2018 05:33

K2_LATEST_FROM zobacz-swiat.pl