Niedrogie wakacje na Lazurowym Wybrzeżu Featured

Każdy z Nas ma miejsca które chciałby kiedyś odwiedzić - Ja również. Jednym z nich jest Lazurowe Wybrzeże - synonim wakacji na bogato. Zawsze myślałem że jest to dosyć drogi kierunek. Okazało się, że nie aż tak bardzo.

Tytułem wstępu napiszę tylko tyle, że był to jeden z najlepszych Naszych wypadów. Prowansja i Lazurowe Wybrzeże są piękne i gwarantuję Ci że nigdy nie zapomnisz tego klimatu. Sam Toulon jest bardzo ładnym miastem z przepiękna starówką z wąskimi uliczkami w których aż miło jest się zgubić. Do szczegółowych informacji z każdego miejsca w którym byliśmy zapraszam do poszczególnych opisów w linkach na samych dole.

Postaram się przedstawić w skróconej wersji najważniejsze założenia podróży. Opisy i zdjęcia z poszczególnych miejscowości wrzucę w kolejnych moich wpisach na bloga.

Termin wyjazdu

Na Lazurowe Wybrzeże wybraliśmy się na pięć dni w czerwcu.

Jakie miasta?

Lecieliśmy do Marsylii. Nocowaliśmy w Toulonie. Przy okazji zwiedziliśmy Saint Tropez.

Transport

Do Marsylii z Warszawy dostaliśmy się samolotem linii Ryanair. Koszt przelotu to około 650 PLN za dwie osoby. Jeżeli lecicie z Ryanairem to najlepszą opcją ze względu na godziny wylotów jest wylot z Warszawy w środę i wylot z Marsylii w niedzielę.

Z lotniska pod Marsylią do samej Marsylii dostaliśmy się autokarem za 8 EUR od osoby. Autokar kursuje do głównego dworca kolejowego St. Charlie. Czas podróży 15 minut.

Z Marsylii z dworca St. Charlie do Toulonu dostaliśmy się pociągiem (bezpośredni kurs) linii TER. Koszt to około 12 EUR od osoby. Czas podróży 1h 20min

Z Toulonu wybraliśmy się również do St. Tropez autobusem (linia 7801 i 7802). Koszt w jedną stronę to 3 EUR od osoby. Czas podróży 2h.

Nocleg

Nocowaliśmy w hotelu Ibis Budget (http://www.ibis.com/pl/hotel-5096-ibis-budget-toulon-centre/index.shtml) Co tu dużo pisać. Bardzo fajny, tani jak na Francję hotel. Pokoje sprzątane codziennie, działająca klimatyzacja, bardzo dobra lokalizacja.

Booking.com

Wyżywienie

W stosunku do Polski ceny w Francji są wyższe, chociaż nie w każdym obszarze. Na pewno drożej jest w restauracjach. Mała pizza kosztuje 10 EUR, włoskie makarony 10 EUR. Wiaderko muli z frytkami od 9 EUR. Dania główne od 18 EUR. Jednocześnie trzeba przyznać, że jakość tych potraw jest naprawdę wysoka.

Jeżeli chodzi o ceny w sklepach to akurat obok hotelu jest duże centrum handlowe z supermarketem Careffour. W supermarkecie jest olbrzymi wybór i ceny nie są już tak szokujące. Często ceny produktów są porównywalne do cen w Naszych sklepach.

  11 11 shopping Festival AliExpress 160

Linki

Linie lotnicze - http://www.ryanair.com/

Hotel - http://www.ibis.com/pl/hotel-5096-ibis-budget-toulon-centre/index.shtml

Regionalne autobusy - http://www.varlib.fr

Pociągi - http://www.sncf.com/fr/trains/ter

 

I na koniec kilka zdjęć z podróży. Więcej już wkrótce ;)

 

K2_READ 5990 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON TUESDAY, 30 JANUARY 2018 11:36
K2_MORE_IN_THIS_CATEGORY « St Mathieu
Top