Fuerteventura - wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Witam wszystkich po długiej przerwie. Powróciłem na łamy zobacz-swiat.pl

Tym razem byłem z rodziną na wyspie Fuerteventura. Po raz pierwszy na Wyspach Kanaryjskich.

Dlaczego akurat ta wyspa? Na wakacje pojechaliśmy całą rodziną, czyli ja z żonką oraz trójką dzieciaczków, z czego najmłodsze ma półtora roku. Ze względu na dzieci wybraliśmy właśnie Fuerteventure, ponieważ jest to spokojna wyspa z temperaturami poniżej 30 stopni, trochę wietrzna ale dzięki temu właśnie temperatura jest znośna.

Lot z Warszawy trwał 5 godzin i na lotnisku wylądowaliśmy około 12 czasu lokalnego (przesunięcie o 1 godzinę wstecz). Na szczęście do hotelu mieliśmy 15 minut - leżał on w okolicach Caleta de Fuste. Nie będę się rozpisywał na temat poszczególnych miejscowości, zrobię to w formie oddzielnych artykułów, punktów na mapie.

Booking.com

Jeżeli chodzi o klimat to zauważyliśmy podczas zwiedzania wyspy samochodem, że temperatury są zróżnicowane. Tam gdzie wieje temperatura waha się w zakresie 24 - 28 stopni, zaś w górach dochodziła do 40 stopni.

Krajobraz Fuerteventura jest dosyć monotonny. Jest to wyspa wulkaniczna, więc wszędzie czuliśmy się na księżycu :) Jedynymi odstępstwami od reguły były miasta (podlewane trawniki), wydmy w okolicach Corralejo oraz miejsca cieków wodnych w górach gdzie znajdowała się zielona roślinność. Pozostałe miejsca to skały, zastygła lawa, skały.

Jednego dnia wybraliśmy się zwiedzanie miasta. Gorąco polecam taki sposób poznawania wyspy. Zwiedziliśmy Corralejo, Ajuy, El Cotillo, Gran Tarajal i Las Playitas. Opisy będę wrzucał sukcesywnie wraz ze zdjęciami z poszczególnych miejsc.

 

Ogólnie to były bardzo fajne wakacje spędzone w gronie rodzinnym. Wyspę tą mogę polecić każdemu. Z informacji jakie posiadam, klimat jest bardzo podobny przez cały rok, więc jest to wspaniałe miejsce na wypad np. w maju czy październiku.

ETAPY PODRÓŻY

Plaże Corralejo

El Cotillo

Betancuria

 

GALERIA

K2_READ 4997 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON SUNDAY, 24 SEPTEMBER 2017 10:19
K2_MORE_IN_THIS_CATEGORY « El Cotillo Plaże Corralejo »
Top