Madurai

W 2006 byłem na wycieczce po południowych Indiach. Jednym z punktów było zwiedzanie Maduraju, miasta krawców i słynnej świątyni a raczej kompleksów Meenakshi.

Świątynia jest olbrzymia, pełna pielgrzymów. Świetna okazji zobaczyć religijne życie hindusów.

Madurai jest dość dużym miastem słynącym z imponującego kompleksu świątynnego Meenakshi. Świątynia jest bardzo duża, posiada cztery bardzo bogato zdobione wieże oraz plątaninę ciemnych korytarzy wewnątrz. Tłumy pielgrzymów ciągną tu, by oddać hołd swoim bóstwom, więc okazji do podpatrywania życia religijnego Hindusów na pewno nie zabraknie.

Warto dać się zaciągnąć do któregoś z okolicznych sklepów, których naganiacze najpierw proponują ładny widok na świątynię z dachu na dużej wysokości, a później próbują coś sprzedać. Widok faktycznie bywa bardzo ładny, a kupować niczego nie trzeba, choć popatrzeć zawsze warto.

Przewodnik po Indiach

Miasto krawców

Madurai nazywa się czasem miastem krawców ze względu na bardzo rozwinięty ten rodzaj usług. W okolicy świątyni, głównie w budynku targowiska, znajduje się z 1000 stanowisk, gdzie w ciągu kilku godzin sprawni krawcy są w stanie uszyć dowolny strój za zupełnie śmieszną cenę. Wybór dostępnych materiałów jest równie oszałamiający.

 

GALERIA

K2_READ 3235 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON WEDNESDAY, 05 APRIL 2017 20:05
K2_MORE_IN_THIS_CATEGORY Rameswaram »
Top