K2_PRINT_THIS_PAGE

Zobacz Trójmiasto w trzy dni [lista najważniejszych atrakcji] Featured

Gdańsk, Sopot i Gdynia – co warto zobaczyć w sezonie wakacyjnym? Gdzie się zatrzymać, aby szybko dotrzeć do najważniejszych atrakcji Trójmiasta? Sprawdź naszą propozycję na trzydniowy pobyt.

Trójmiasto to miejsce, gdzie historia, nowoczesność i piękno przyrody spotyka się w jednym miejscu. Pisząc o atrakcjach turystycznych tej aglomeracji często zapomina się o tym, że na jej terenie znajduje się też Trójmiejski Park Krajobrazowy. Co warto zobaczyć podczas krótkiego pobytu w Trójmieście? Pracownicy sieci AccorHotels przygotowali kilka wskazówek.

Dzień 1 – królewskie oblicze Gdańska

Naszą listę najważniejszych atrakcji otwiera Droga Królewska w Gdańsku, którą tworzą ulica Długa oraz Długi Targ. Na Drogę Królewską możesz wejść przez Złotą Bramę, za którą ciągną się wspaniale zdobione kamienice. Pierwsze tego typu budynki powstały tutaj w XV oraz XVI wieku i były siedzibą najbogatszych mieszkańców miasta. Część z nich wynajmowano nawet polskim królom.

Warto zajrzeć do uznanego za zabytek Domu Uphagena, kamienicy mieszczącej się przy ul. Długiej 12. Teraz znajduje się tu Muzeum Wnętrz Mieszczańskich i udostępnione do zwiedzania wnętrza kamienicy z XVIII wieku. To jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z niewielu na świecie, gdzie zwiedzający mogą oglądać pokoje w kamienicy mieszczańskiej. Co ciekawe, odtworzenie charakterystycznego dla tamtych czasów wystroju było możliwe dzięki temu, że właściciel kamienicy, radca Jan Uphagen, przez odpowiedni zapis prawny uniemożliwił dokonywanie jakichkolwiek zmian w urządzonym przez siebie mieszkaniu.

Idąc dalej mijamy okazały, wysoki na osiemdziesiąt metrów ratusz miejski i wkraczamy na Długi Targ. To tutaj znajduje się słynna Fontanna Neptuna i zaprojektowana z przepychem Złota Kamienica. Na Długim Targu jest miejsce, z którego widać trzy posągi Neptuna – spróbujesz je odnaleźć?

Gdzie zjeść i zarezerwować hotel w Gdańsku?

Na Starym Mieście największą popularnością wśród turystów i mieszkańców cieszy się ulica Piwna. Znajdziesz tu zarówno miejsca, gdzie zamówisz wyśmienite trunki, np. podobno najlepsze w Polsce piwo pils w „Browarze Piwna”, jak i urokliwe restauracje – np. „Czerwone Drzwi”. To tutaj można zamówić ulubione danie Krystyny Jandy, która stołowała się tu wtedy, gdy w Gdańsku nagrywano film „Wróżby kumaka”. Hotel w centrum Gdańska, z którego w kilka minut dotrzesz do najważniejszych atrakcji, to np. Hotel Ibis Gdańsk Stare Miasto.

Dzień 2 – Sopot – nie tylko najdłuższe molo w Europie

Sopockie molo ma pięćset dwanaście metrów długości i jest uznawane za najdłuższe w Europie. Do głównych atrakcji tego miasta (poza molo i pięknymi, długimi na prawie pięć kilometrów plażami) należy też popularny „Monciak”, czyli ulica Bohaterów Monte Cassino. To główna aleja spacerowa w Sopocie, znana z tego, że wieczorami odbywają się tu huczne imprezy. Za dnia można tu jednak smacznie zjeść w jednej z wielu restauracji – np. „Moshi Moshi Sushi” lub „Śliwce w kompot”. Dla osób, które chciałyby zobaczyć historyczne miejsca w Sopocie, polecamy spacer na Górę Zamkową, gdzie znajduje się Skansen Archeologiczny Grodzisko – najstarszy zabytek w mieście. Blisko Monciaka, przy ul. Czyżewskiego 12, znajduje się Dworek Sierakowskich. Ta wzniesiona w XVIII wieku budowla w stylu klasycystycznym to obecnie siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, którzy często organizują tu ciekawe artystyczne wydarzenia.

Dzień 3 – Gdynia – gratka dla wielbicieli statków

To tutaj zacumowany jest ORP Błyskawica – jedyny skonstruowany przed II wojną światową polski okręt, który przetrwał do dziś. W gdyńskim porcie stoi też „Dar Pomorza”, najsłynniejszy polski żaglowiec, który obecnie funkcjonuje jako muzeum. Oba te statki znajdują się na Molo Południowym, przy Skwerze Kościuszki – najpopularniejszym placu w Gdyni. Podczas spaceru znajdującym się w pobliżu Bulwarem Nadmorskim można zatrzymać się na dobrą rybę, np. w Restauracji Barracuda.

Osobom, które chciałyby zobaczyć panoramę miasta, polecamy wejście na Kamienną Górę. Do wypoczynku na łonie natury idealnym miejscem jest Orłowo: z tutejszych plaż rozciąga się widok na Gdańsk, Sopot i Półwysep Helski. Zachwyca też Orłowski Klif – rezerwat przyrody, który często widnieje na pocztówkach z Gdyni. Babie Doły zachwycą nie tylko pasjonatów historii, którzy wybiorą się zapewne do torpedowni z czasów II wojny światowej, lecz także osoby, które potrafią docenić piękne widoki i krajobrazy.

K2_READ 5319 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON MONDAY, 09 JULY 2018 06:07

K2_LATEST_FROM zobacz-swiat.pl