Wakacje - czas na odpoczynek, ale gdzie ?

Jak co roku zmagamy się z podjęciem decyzji, gdzie wybierzemy się na wakacje. Biura turystyczne posiadają szerokie oferty, oraz do różnych zakątków świata. Nie musimy sami szukać hoteli oraz rezerwować lotów czy pociągów. Jednak gdzie się wybrać, aby wypocząć ?Jeśli chcemy odpocząć za niewielkie pieniądze, oraz zwiedzić urocze miejsca Chorwacja będzie idealnym wyborem. Dokładnie malownicza miejscowość jakim jest Karlobag. Jest to malownicza miasteczko otoczone zielenią oraz posiada zejścia na plaże. Dodatkowo możemy zwiedzić okoliczne miejscowości czy atrakcje jakimi są:

Jeziora Plitwickie - kraina jezior krasowych posiadających wiele wodospadów. Magia tego parku została nagrodzona wpisem na listę UNESCO.

Fish Picnic - jest to rejs po wyspach oraz okolicznych zatokach, jest to czas na relaks oraz chwil zapomnienia.

Wyspa Rab - położona na morzu Adriatyckim, wyspa ma długość 22 km. Górzysta powierzchnia utworzona jest ze skały wapiennej, a dzięki grzebieniu górskiemu chroni wschodnią część przed działaniem niszczącego wiatru. Patronem tej wyspy jest święty Krzysztof, a wyspa znana jest z 4 dzwonnic.


Zadar - to centrum gospodarcze jest to jedno z największych miast w Chorwacji. Zadar jest znanym miastem z powodów współczesnych osiągnięć architektoniczną.

Wyspa Pag - wyspa jest skalista i wybrzeży Adriatyku Dalmacji. To cudowne miejsce aby odciągnąć się od codziennych zajęć, oraz leniwie odpocząć przy zatoce Pag.

Ogólne informacje

W Chorwacji występują dwie sfery klimatyczne w strefie której przeważa umiarkowany klimat kontynentalny, zazwyczaj panują tam dni z dużą ilością słońca co dają nam suche oraz gorące lata. Przy których świetnie się wypoczywa na leżaku, a obok jest bezbarwne morze. Jeśli na Chorwacje wybieracie się na własna rękę nie zapomnijcie wymienić pieniędzy. Aktualnie panuje tam waluta kuna (1 kuna= 100 lip).

Średnia temperatura powietrza w okresie wakacji to aż 24 stopnie Celsjusza, zaś temperatura morza sięga do nawet 23 stopi celsjusza.K2_READ 5529 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON FRIDAY, 13 APRIL 2018 05:45
Top