Międzywodzie – noclegi nad morzem w perle Wyspy Wolin

Międzywodzie znajduje się w północnej części Wyspy Wolin, która mimo swojej atrakcyjnej lokalizacji nadal nie należy do miejsc odwiedzanych masowo przez turystów. Jesienią planujesz krótki wypoczynek nad Bałtykiem? Razem z Sun&Snow poznasz tanie mieszkania nad morzem oraz zobaczysz atrakcje, które czekają na Ciebie w trakcie jesiennego wyjazdu do Międzywodzia.

Międzywodzie jest zdecydowanie miejscowością dla osób ceniących sobie spokojny wypoczynek – nie oznacza to jednak, że będziesz się w nim nudził. Sun&Snow pokaże Ci, gdzie w Międzywodziu znaleźć tanie noclegi nad morzem oraz jakie miejsca warto zobaczyć podczas przyjemnego pobytu na Wyspie Wolin.

Międzywodzie – atrakcje w pobliżu miasta

Krótki rzut oka na mapę tłumaczy, skąd pochodzi oryginalna nazwa Międzywodzia. Otóż to miasteczko mieści się dosłownie między wodami – Morzem Bałtyckim (północ) oraz Zalewem Kamieńskim (południe), oddalonymi od centrum miasta o kilometr.

Z racji swojego położenia, przez wieki Międzywodzie było przede wszystkim miejscowością rybacką, a zatem trudno znaleźć w nim interesujące zabytki. Jednak z Międzywodzia można w prosty sposób dostać się do atrakcji turystycznych znajdujących się w pobliskich miasteczkach:

  • Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie – w odległości 1,5 km od Międzywodzia znajduje się idealna atrakcja na rodzinny wypad. W Parku Miniatur i Kolejek można zobaczyć miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża oraz ruchome repliki parowozów czy lokomotyw, które sprawią przyjemność tak młodym, jak i nieco starszym zwiedzającym;
  • Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach – nic nie stoi na przeszkodzie, aby w czasie pobytu w Międzywodziu przejechać się do Międzyzdrojów, żeby zobaczyć m.in. Bogusława Lindę, Jana Pawła II czy Salvadora Daliego w wersji woskowej.

Nie należy także zapominać, że Międzywodzie znajduje się w bliskiej odległości od granic malowniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Z kolei w samym mieście warto zobaczyć Ogród Bosmana i Mini ZOO, w którym dzieci mogą zobaczyć zwierzęta, a nawet pobawić się z nimi.

Plaża w Międzywodziu – poznaj noclegi nad morzem

Czy jest coś lepszego niż jesienne spacery po wybrzeżu Bałtyku? Plaża w Międzywodziu świetnie nadaje się jako miejsce do spędzania czasu w ten sposób. Ma kilkanaście kilometrów długości i spośród wielu plaż nad polskim Bałtykiem wyróżnia się niespotykaną czystością – tak piasku, jak i wody (nie bez powodu w 2015 r. międzywodzka plaża uzyskała status kąpieliska).

Warto pamiętać, że część plaży w Międzywodziu, która łączy się z ul. Wojska Polskiego jest najbardziej oblegana przez turystów. Jeśli więc zależy Ci na ciszy, to proponujemy spacerować po tej części wybrzeża, na którą wychodzi się z ul. Westerplatte. Mieszkania nad morzem znajdujące się w pobliżu tej ulicy oferują nie tylko komfortowe warunki, lecz także widoki na pobliską plażę, których szybko nie zapomnisz…

K2_READ 4796 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON WEDNESDAY, 11 OCTOBER 2017 08:59
Top