Marcone, Pareti i Innamorata

Na południe od  Capolivieri, na Przylądku Magnet,  leżą plaże: Marcone, Pareti oraz Innamorata. Trzy kilometry od miasta leży niewielka plaża Marcone, która szczególnie atrakcyjna jest w maju i czerwcu, kiedy jej brzegi pokryte są pachnącymi, kolorowymi kwiatami.

 

Położona między Morcone i Innamorata plaża Pareti to prawdziwa oaza spokoju, całkowicie otoczona przez sosny i drzewa eukaliptusowe, kolczaste gruszki, palmy i agawy.

W romantycznej Zatoczce Innamorata rozkoszować się można krystalicznie czystą wodą oraz widokiem na małe wysepki Gemini. Z zakątkiem tym związana jest legenda o kochankach Marii i Lorenzo. Gdy Lorenzo został  pojmany i uprowadzony  przez piratów jego ukochana rzuciła się ze skały do morza, gdzie pochłonęły  ją  fale.  Jako  ślad  po  niej  pozostał porzucony na urwisku szal, który widoczny jest do dziś na kamiennym zboczu  plaży.  Co roku 14 lipca można  oglądać tu związane z legendą wspaniałe widowisko.  Ponad 100 postaci ubranych w XVI-wieczne stroje podąża uliczkami miasteczka oraz plażą w spektakularnej procesji ze świecami.

Autor: Aseretka

GALERIA

K2_READ 3744 K2_TIMES K2_LAST_MODIFIED_ON WEDNESDAY, 29 MARCH 2017 19:10
K2_MORE_IN_THIS_CATEGORY « Capolivieri Biadola i Scaligieri »
Top